В Україні у січні побутові споживачі газу отримали платіжки з донарахуваннями, однак оплачувати їх не потрібно. Донарахування насправді стосуються тільки малого бізнесу.

Про це в ефірі  розповіла енергетичний експерт Марія Яковлєва. За її словами, ця методика була затверджена Міністерством енергетики України ще у 2004 році.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом"Вона взагалі не стосується побутового споживача. Ця методика стосується суб'єктів господарювання. Це маленькі кафе, офіси, аптеки, перукарні тощо. Тобто ті, які використовують газ для свого виробництва, але у них встановлені побутові лічильники", — пояснила Яковлєва.

Вона наголосила, що такі платіжки українцям треба оплачувати винятково за фактичним споживанням. За жодні донарахування платити не варто.

Нагадаємо, раніше міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що українці не повинні оплачувати квитанції із завищеними тарифами на газ, оскільки вони є незаконними.

В Україні споживачі газу вже отримували платіжки з донарахуваннями. Такі "листи щастя" прийшли споживачам із лічильниками — облгаз-збути зробили перерахунок за останні три роки і запропонували споживачам доплатити.