Як з'ясувалося, в 2018 році українці останній раз не прийшли на роботу 8 березня. Принаймні такі нововведення пропонуються в законопроекті Інституту національної пам'яті, передає Корупція.Інфо

Так, у квітні українці в честь Великодня відпочиватимуть три дні поспіль – з 7 по 9 число. А в травні очікується три додаткових вихідних – 1, 9 та 27 числа. При цьому вихідний на 2 травня скасували ще в минулому році.

Всього в 2018-му, згідно з постановою уряду, очікується 11 додаткових вихідних через свята і пам'ятні дати. А у зв'язку з Різдвом можна буде "гуляти" два дні – в січні (відзначають православні) і грудні (відзначають католики).

Пропонуємо ознайомитися з оновленим календаря вихідних і свят в Україні.

Не так давно Кабінет міністрів України прийняв постанову, якою визначив додаткові вихідні в Україні. Так, як і в минулому році, українці зможуть скористатися "зайвими" 11 вихідними.
 
Чотири – у зв'язку з релігійними святами: 7 січня та 25 грудня (Різдво), 8 квітня (Великдень), 27 травня (Трійця). Ще сім вихідних у зв'язку з державними святами та пам'ятними датами: 1 січня (Новий рік), 8 березня (Міжнародний жіночий день), 1 травня (День праці), 9 травня (День перемоги над нацизмом), 28 червня (День Конституції), 24 серпня (День незалежності) і 14 жовтня (День захисника).

Якщо порівнювати з минулим роком, "пропав" вихідний 2 травня, при цьому його компенсували вихідним 25 грудня. До речі, у багатьох європейських країнах відпочивають менше. Приміром, у Португалії, Польщі – всього 9 "святкових вихідних.

У той же час Інститут національної пам'яті розробив законопроект, яким пропонують скоротити кількість додаткових вихідних до дев'яти. Документ відправили на розгляд до Міністерства культури. Відзначимо, що в проекті пропонують скасувати вихідні 8 березня, 9 травня, 1 травня і відзначати Різдво тільки один раз на рік. При цьому замість Дня перемоги пропонують зробити вихідним 8 травня – День пам'яті та примирення. При цьому інститут також виступив проти практики переносити вихідні з суботи та неділі на понеділок.

Популярне: "Морги завалено, мішків для трупів вже не вистачає": Очевидці стверджують, що в Кемерово загинуло майже 400 людей

"Спираючись на загальноєвропейську традицію не переносити вихідні святкові дні на наступні робочі. Законопроектом пропонується внести відповідні зміни до Кодексу закону про працю України передбачивши, що якщо державний свято, який є неробочим днем, збігається з вихідним днем, вихідний день, на наступний після державного свята день не переноситься", – йдеться в законопроекті Інституту пам'яті.

Правда, проти такого нововведення виступили релігійні організації. Тому для окремих свят Трійці, Різдва та Великодня, практику перенесення вихідного вирішили залишити.