В Україні можуть почати видавати додаткову виплату – «тринадцяту пенсію»

Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко повідомив, що після автоматичного перерахунку пенсій в цьому році в Україні можуть виплатити «тринадцяту пенсію».

Таку пенсію можуть виплатити тим, у кого невисока пенсія, але при цьому великий трудовий стаж.

Таким чином, за словами Розенка, одноразову виплату, яку видали деяким пенсіонерам в березні і ще видадуть в квітні, можуть зробити постійною, але видаватися вона буде в кінці року. Міністр запевняє, що у держави є можливості для цього.

Нагадаємо, в Україні мають намір запровадити нову систему забезпечення пенсіями

Уряд має намір затвердити законопроект «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення» і направити його в парламент.

Документ передбачає введення системи забезпечення пенсіями другого рівня, так як стара, накопичувальна, зазнає серйозних труднощів у зв’язку зі скороченням населення України.

На думку розробників проекту, накопичувальна система повинна допомогти українцям отримувати гідні виплати на схилі років.

При накопичувальній системі внески будуть потрапляти в фонд, який створить держава.

Також в Україні діє 62 неурядових пенсійних фонди, 20 з яких мають активи понад 10 млн грн.

Український уряд готує нову пенсійну реформу. Вона повинна запрацювати вже з 2021 року. Про це йдеться в законопроекті Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, пише Знай.

Суть реформи полягає у тому, що зміняться правила накопичення та виплат пенсій. Зокрема, уряд пропонує ввести примусову накопичувальну пенсію. Після такого нововведення спочатку кожному українцю, який працює, потрібно буде відкладати по 2% з кожної зарплати.

Щороку показник буде збільшуватися на 1%, поки не виросте до 10%. Усі громадяни, які працюють будуть перераховувати ці 10% з щомісячного доходу на спеціальний накопичувальний рахунок. Кожен працюючий громадянин зможе самостійно заробити на забезпечену старість завдяки кільком виплатам. В уряді вважають, що це допоможе врятувати громадян від бідної старості.

У Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку готують документи для успішного впровадження другого рівня пенсій. Варто зазначити, що окремі рахунки будуть непідвладні уряду. Керувати новим фінансовим напрямком будуть незалежні фахівці.