Через вибори на окупованих територія Донецької і Луганської областей Росія хоче легітимізувати ватажків фейкових республік.

Таким чином, РФ намагається підштовхнути українську владу до прямих переговорів з ними, як це була на окупованій території Молдови — Придністров'ї, заявив на "Громадському" заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука.

"Це чергова загроза, зрежисована Кремлем. Вона полягає у наступному: зверніть увагу, як в останні півроку активізувались прокремлівські сили. Які сьогодні, до речі, продемонстрували своє об'єднання, перший крок зробили Бойко з Рабіновичем (Юрій Бойко та Вадим Рабіновіч підписали договір про об'єднання своїх партій ). І впроваджують у суспільство тезу про необхідність так званих прямих переговорів. Це той самий сценарій, який свого часу був успішно реалізований Москвою в Молдові, коли примусили фактично почати прямі переговори з Тирасполем. Результат ми всі бачили", – заявив Тука.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

"Не тільки в Україні, а й в ЄС жодна людина ніколи б не сіла за стіл переговорів з такими особистостями, як Захарченко (ліквідований ватажок ДНР Сергій Захарченко ), як Плотницький (Ігор Плотницький, колишній ватажок бойовиків ЛНР, якого усунули під час перевороту ). Потрібно було їх замінювати", — зазначив Тука.

Варот нагадати, що окупаційна адміністрація ЛНР напередодні прийдешніх так званих "виборів" веде активну кампанію з мобілізації електорату та забезпечення необхідної явки на виборчі дільниці.