Компанія планує стати супермонополістом у постачанні в домогосподарства, передає Корупція.Інфо

Популярне: Гройсман зробив шокуючу заяву. Президент та Уряд такого від нього не очікували

Якщо нові ініціативи керівництва Нафтогазу будуть реалізовані, на населення чекає ще одне підвищення цін. Про це в коментарі заявив Дмитро Марунич, директор Інституту енергетичних досліджень

Так експерт прокоментував заяву комерційного директора Нафтогазу – в інтерв'ю Бізнес-цензор Юрій Вітренко пообіцяв, що ціна на газ знизиться на 1%, якщо Нафтогаз вийде на прямі поставки населенню.

Подібне рішення призведе лише до повної монополізації ринку природного газу, впевнений Марунич.

"Усунувши всіх гравців, Нафтогаз буде звертатися до уряду з пропозиціями збільшення торговельної націнки", – передрікає експерт, який раніше працював у Нафтогазі.

Марунич нагадав, що розподіл між виробництвом, транспортуванням і розподілом газу встановлений у рамках європейських норм і регулюється українським законом "Про ринок природного газу" – і такі правила прийняті саме з метою демонополізації.

"Під час прямої поставки абонент-боржник буде отримувати письмове повідомлення з вимогою самостійно припинити споживання газу. Якщо ж він не підкориться, то платити йому доведеться за вищою – промисловою – ціною. Наприклад, у травні 2017 року така ціна становила 18,24 грн за кубометр замість 6,95 грн", – говорить Марунич.

Неплатежі абонентів Нафтогаз перекладатиме на власників газорозподільних мереж – у результаті зросте і фактичний тариф, і оператори розподілюваної мережі будуть фінансово знекровлені, вважає експерт.

"Предметом ліквідації повинні бути не збутові структури, а монополіст. Потреба в цій компанії відпадає після рішення Стокгольмського арбітражу і врегулювання відносин у газовій сфері з Росією – особливо після 2019 року, коли закінчиться дія більшості контрактів", – заявив Марунич.

Як вважає експерт, саме тому керівництво компанії-монополіста шукає будь-які можливості для збереження свого панівного положення на ринку.