6 серпня українців та білорусів шокувала неочікувана новина — стало відомо, що білоруський лідер Олександр Лукашенко організував екстрену нараду з силовиками, на якій доручив запросити до Мінська генпрокурорів України і Росії для розгляду справи щодо затриманих бойовиків.

За словами політика, якщо Венедіктова і Краснов не захочуть приїжджати, то Білорусь самостійно вирішить подальшу долю “вагнеровців” відповідно до білоруських законів. В Офісі генпрокурора України Ірини Венедіктової зразу ж відреагували на вимогу міжнародного партнера — там наголосили, що дадуть відповідь Олександру Лукашенку лише після офіційного запрошення про візит.

Про це інформує “УП”.

“Реакція буде тільки після офіційного запрошення, наразі Офіс Генпрокурора його ще не отримав”, — зазначили в ОГП.

Варто звернути увагу на те, що 5 серпня український лідер Володимир Зеленський обговорив із президентом Білорусі Олександром Лукашенком видачу Україні затриманих бойовиків, що воювали на Донбасі. Вже 6 серпня ЗМІ розповіли про те, що Лукашенко нібито обіцяв Україні віддати частину бойовиків.

Як відомо, 29 липня в Білорусі затримали 33 іноземців, які виявилися бойовиками “Вагнера”. Пізніше стало відомо, що вони приїхали з РФ й оселилися в санаторії під Мінськом. Офіційний Мінськ заявив, що метою бойовиків була “дестабілізація ситуації” перед виборами президента Білорусі та підготовка теракту. Також у Лукашенка почали стверджувати, що 14 із затриманих під Мінськом бойовиків ПВК “Вагнер” воювали на Донбасі. Російські медіа кажуть, що щонайменше 7 бойовиків воювали в Сирії, троє – на сході України.

Прессекретар Володимира Путіна, Дмитро Пєсков, почав стверджувати, що в Росії не чули офіційних звинувачень у тому, що затримані в Білорусі росіяни воювали на Донбасі. Окрім того, в Кремлі пообіцяли, що будуть боротися за звільнення бойовиків.