Україна вперше візьме участь у розширеному форматі Конференції національних директорів озброєнь НАТО.

Про це повідомляє Міністерство оборони.

“26 жовтня в Брюсселі під головуванням Генерального Секретаря НАТО Єнса Столтенберга відбудеться засідання вищого дорадчого Комітету Північноатлантичної ради Альянсу з питань озброєнь – Конференції національних директорів озброєнь. Вперше за понад півстоліття діяльності Комітету представник України запрошений до участі у питаннях, які раніше були прерогативою виключно країн-членів НАТО”, – ідеться у повідомленні.

Також зазначається, представлятиме Україну під час Конференції у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі заступник міністра оборони Олександр Носов.

За його словами, Україна раніше залучалась до участі у засіданнях Конференції, але наразі вперше йдеться про питання, що належать до прерогативи виключно держав-членів НАТО, зокрема інновації в оборонно-технічній сфері, трансформації у взаємодії з наукою та оборонно-промисловим комплексом та досягнення оптимального співвідношення воєнних потреб і бюджетних можливостей.

Носов акцентував увагу, що Конференція національних директорів озброєнь Альянсу проходитиме одразу після того, як минулого тижня, 21 жовтня, міністри оборони країн НАТО затвердили новий план оборони союзу під час конфліктів і криз, з метою планування негайного формування сил Альянсу у потрібний час і в потрібному місці.