Журналістка Ольга Василевська-Смаглюк зустрілась з нардепом-втікачем Олександром Онищенком, передає Корупція.Інфо

Жінка детально розповіла про зустріч в Мадриді на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук: 

"Протягом кількох днів іспанський суд повинен прийняти рішення про екстрадицію Онищенка та його матері. Весь цей час він дуже напружений. Хоча тримається щосили. Однак, він вже не той безтурботний хлопець, любитель коней і жінок. Він сам себе характеризує: я токсичний.

Популярне: "Навпроти резиденції президента України в квартирі номер 5…": Пенсіонер, розповів приголомшливі факти. І це просто під порогом Порошенка?

Ми зустрілися з Олександром Онищенком (Aleksandr Onyshenko) дощовим мадридським ранком. Він приїхав на суд щодо своєї екстрадиції разом з мамою. Її теж можуть депортувати. Близько двох годин тривало слухання, він вийшов змилений і засмучений. Рішення буде тільки через кілька днів. "Пішли радитися", – запропонував  депутат-втікач. За його словами, будь-які рухи тіла іспанських правоохоронців в частині росіян і українців тут координуються американцями. Мабуть, тому йому було важливо, передбачаючи рішення суду, заручитися підтримкою Штатів і отримати на додачу Марту Борщ – прокурора-розслідувача. Вона зісканувала з нього всю наявну інформацію, зокрема і горезвісні плівки.

За часів ютуба, ми не побачимо Онищенка, як Мельниченка, з магнітофоном в руках. Голос Гаранта Онищенко носить в двох айфонах. За його словами, у нього є всього два записи з президентом. Одну він оприлюднить разом з презентацією своєї книги, а другу – ближче до президентських виборів. На одній Порошенко торгується за частку в бізнесі Злочевського в обмін на закриття кримінальних справ, на другий Петро загрожує Онищенку кримінальними справами, якщо той не перестане загравати з Тимошенко.

Мама Олександра Онищенка, яка якось прилетіла до нього на день народження, була затримана і провела ніч в іспанському СІЗО. "Їй 73 роки, яке СІЗО? – обурюється Онищенко. Вона зоотехнік, все життя цьому присвятила". Жінка після суду неабияк перенервувала і розговорилася. "Бог покарав, змушена на старості років поневірятися по світу", – каже. У неї в Києві місце на кладовищі, поруч з сином, якого вона втратила 6 років тому. За Києвом дуже нудьгує, весь час говорить про внучку Аліну, племінницю Олександра Онищенка, яка залишилася без батька.

"Мені Саша каже: на гроші, купи собі щось, а я збираю і при першій нагоді передаю внучці" … Аліна – студентка і живе на пенсію Інеси Кадирової, яка становить 1600 грн. Це половина звичайної вечері Онищенка, за умови, що він приймає їжу самотужки. Якщо іспанці повернуть їй документи, вона повернеться до Києва, щоб не сталося.

"Коняр", як називають депутата за очі, тепер сам як загнана коняка. Потрібно бігти, неважливо куди. Давно не зустрічала таку легку на підйом людину. Давайте покажете, де ви живете? Не питання. Хоча потім засумнівався. "А ви не з метою мене грохнути хочете адресу подивитися?" Але ось ми вже в поїзді, на шляху до його дому. Все-таки екзиль – це теж форма свободи. Від усього. Ти вже не служиш президенту в надії примножити його і свої статки. Ти вільний, адже більше нічого втрачати. Він каже, плівки все одно будуть опубліковані, навіть якщо з ним щось станеться. "Порошенко за мною полює". Самозакоханий Онищенко розуміє, що він став заручником своїх же шпигунських ігор. Сидів би зараз в Києві під домашнім арештом, як Роман Насіров, якби не було цих чортових плівок.
Крім двох записів із голосом Порошенка, дублікати яких Онищенко розкидав у кілька надійних кошиків, у нього в телефоні є ще веселе відео в стилі викриттів наших правоохоронців. Ось, наприклад, відео, як Кононенко особисто приїжджає до нього за відкатами з Центренерго.

Незважаючи на шикарний будинок, який він винаймає, там розміщена чужа бібліотека, на полицях не його сімейні фотографії, а в будинку приголомшуюча тиша. Онищенко раз на місяць змінює місце проживання. Кажуть, він зараз у депресії. Єдина надія, що вдасться вилізти з цієї халепи, – отримати гарантії Штатів про свою недоторканність, якщо Порошенко залишиться на другий термін. Але найкращий для нього варіант прихід до влади Тимошенко, з якою він в хороших відносинах. Через що, частково, і впав у немилість Петра.

На вечерю Олександр Онищенко уплітає морських їжаків. Він з'їв дві порції. В процесі показує свої "речові докази" і обговорюємо наших спільних знайомих. Телефони більшості київських друзів він пам'ятає напам'ять.
Розмова зайшла про місцевих біженців. Серед них живе неподалік, екс-міністр фінансів Колобов. Він грає в другій лізі в баскетбол і утримує цю команду. "Хочеш поспілкуватися?" – пропонує Онищенко

Ми зустрілися із  міністром-втікачем фінансів у кафешці при стадіоні. Там уже був накритий стіл і спортсмени дивилися футбольний матч. Пам'ятаю Юрія Колобова ще з часів Мінфіну. Здавався мені абсолютно відморожених членом молодої команди Саші Стоматолога.

Зараз Колобов зовсім інший і риторика у нього інша. Він схуд. Каже, це відтоді, як 8 місяців провів в іспанській в'язниці. Там же вивчив мову і познайомився з місцевими VIPами. Вони і допомогли йому потім, на волі, отримати посвідку на проживання. І допомагають досі в різних життєвих питаннях. Медицина, бізнес.

Колобов не поспішає повертатися, хоча його кримінальне провадження недавно закрито ГПУ. "Поки в країні Петя, я не ризикну", – говорить. Та й баскетбольна команда засмутиться, залишиться без фінансування. Він заперечує свою дружбу з арбузовими-клименками і дуже зловтішається, що вони застрягли в Москві. А він вже може вільно кататися  всією Європою. Ось привіз Онищенку ковбасу з Куршевеля, з фісташками. Депутат, не привертаючи до себе увагу, відрізав собі по шматочку, і замотував назад. "А ну давай покажемо Олі, який традиційний тост ми тут проголошуємо", – зарядив Колобов. Онищенко загорнув залишки ковбаси і підняв келих.