Священики УПЦ МП зливають інформацію про підготовлювані в Києві провокації активістам та Київському патріархату, куди збираються переходити разом зі своїми парафіями після надання томосу, повідомив волонтер Роман Сініцин. 

Українська православна церква Московського патріархату готує провокації, щоб зашкодити наданню автокефалії українській церкві. Про це повідомив у Facebook волонтер Роман Сініцин.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

"Керівники відділів безпеки УПЦ МП (ага, у них є своя служба безпеки, не знали?) прийняли рішення про початок пікетів і провокацій поблизу місць проживання екзархів Константинопольського патріархату, які прилетіли в Київ у справі томосу. На 1 жовтня звозять із регіонів і мобілізують у Києві своїх біснуватих прихожан і спортіків (різні підконтрольні охоронні фірми)", – написав він. 

За даними волонтера, рішення ухвалювали отці: Михайло Варахоба (Хмельницька єпархія), Сергій Грицаюк (Житомирська єпархія), Георгій (Тернопільська єпархія), Віктор Земляний (Рівненська єпархія), Олег Точинський (Волинська єпархія), Василь (Івано-Франківська єпархія), Олексій Радіонов (Сумська єпархія). 

"Що я хочу сказати. Адреси проживання та місця перебування цих та інших мракобєсів у рясах відомі. Велика кількість священиків УПЦ МП зрозуміли, що діла не буде, і зливають інформацію активістам і в УПЦ КП, куди збираються переходити разом зі своїми приходами в разі надання томосу. Вся ця гундяєвська шарашкіна контора зараз тріщить по швам і скоро лопне. Але наостанок вони вирішили ще побрикатися з тітушньою, зброєю і кровопролиттям", – підкреслив Сініцин. Він попередив, що за відомими адресами провокаторів згодом може статися "щось непоправне". 

Нагадаємо, Дії константинопольського патріарха Варфоломія щодо призначення представників в Україні у  Російській православній церкви (РПЦ) розцінили як "грубе вторгнення" на свою канонічну територію і пообіцяли, що вони "не залишаться без відповіді". 

14 вересня на позачерговому засіданні Синод РПЦ ухвалив рішення припинити свою участь у структурах, пов'язаних із Константинопольським патріархатом. Синод також вирішив припинити спільне служіння представників РПЦ з ієрархами Константинопольського патріархату і заборонити під час богослужінь згадувати вселенського патріарха Варфоломія. 

17 вересня архієпископ Даниїл Памфілійський заявив, що питання про надання автокефалії православній церкві в Україні вирішено.