Кожен прем'єр, кожна влада прагне попіаритися на зимі, а в результаті отримуємо негатив. Проблеми, які виникли на старті опалювального сезону, демонструють відсутність реальної децентралізації.

Таку думку висловив екс-міністр ЖКГ України, Олексій Кучеренко під час прес-конференції у Києві, передає Корупція.Інфо.

«Буквально останні 10 днів, тиждень ми всі стали свідками чергового шоу як «партія і уряд турбуються про українців»: селекторні проводять, прем'єр «чуттєво» дає команду «Нафтогазу», хоча нас завжди переконували, що «там ринкові відносини», два суб'єкти, незалежна компанія… І тут знову прем'єр дає команду «дати газ», – наголосив Кучеренко.

За словами експерта, по кожному місту необхідно провести окремий аналіз ситуації, «мери міст повинні прозвітувати про неї (стан готовності до опалювального сезону – ред.), у першу чергу, перед своїми мешканцями». Це, за словами Кучеренка, була би справжня децентралізація.

Друга новація, яка прозвучала від прем'єра – відтермінування платежів.

«Останні два роки нам розповідали про підняття тарифів, введення штрафів, найголовніше – мовляв, будемо забирати помешкання, якщо не платитимете. А ось тут заявили, що буде відтермінування…

Це свідчить про те, що уряд і Гройсман особисто зрозуміли, що тарифна політика зайшла у глухий кут, «провалилась» і тепер хоч якось пробують зберегти обличчя…», – вважає екс-міністр ЖКГ України.

Водночас, на думку директора АДЦ «Інститут міста», Олександра Сергієнка, цьогоріч зросте кількість відмов у наданні субсидій населенню.

«Торік відсоток відмов був 10%. Якщо на цей рік звернеться (за субсидіями – ред.) 10 мільйонів, це – моя оцінка, пан Рева (міністр соціальної політики – ред.) каже, що 9 мільйонів… То десь мільйон домогосподарств субсидій не отримають. І для таких сімей – це буде життєва катастрофа», – вважає Сергієнко.

В результаті, люди почнуть або не платити, або відтягувати платежі. Але підсумок, за словами експерта, буде один: «ті кошти, на які розраховує уряд і комунальники, і «Нафтогаз» – вони їх не отримають»

«У підсумку «Нафтогаз» не отримає коштів, він «прикрутить» кран підприємствам теплокомуненерго, а вони, у свою чергу, «прикрутять» газові крани населенню… Нам просто будуть недогрівати теплоносії, гарячу воду…», – підсумував Сергієнко.