Уряд Польщі розглядає питання конфіскації російського майна та активів у країні. Про це у неділю, 20 березня, повідомив прем’єр Матеуш Моравецький, передає  Wprost. Він зазначив, що планує провести консультації щодо цього питання з опозицією.

За словами прем’єра, у Польщі є нерухомість та фінансові активи росіян. Моравецький повідомив, що уряд планує внести поправки до законодавства для отримання права на конфіскацію майна.

З одного боку, існують конституційні обмеження для таких дій, пов’язані з правом власності, а з іншого – все більше поляків не розуміють, чому, якщо італійці конфіскують яхти російських олігархів, ми не можемо провести такі дії в нашій країні, – сказав Моравецький.

Що саме робитимуть із конфіскованим майном, прем’єр не уточнив. Раніше Польща закликала створити “План Маршалла №2” для України.

Війна Росії проти України змусила понад 3,3 мільйона українців залишити країну в пошуках безпеки, захисту та допомоги. Про це повідомили в управлінні Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) у суботу, 19 березня.

Згідно з інформацією ООН, з початку війни, 24 лютого, виїхало 3 328 692 українців, з них 58 030 – в п’ятницю, 18 березня. Близько 90 відсотків тих, хто покинув Україну, – жінки та діти. Нагадаємо, чоловікам віком від 18 до 60 років заборонено виїжджати з країни через воєнний стан. Втім, для деяких категорій чоловіків існують винятки.

Найбільше біженців з України прибуло до Польщі – загалом понад два мільйони осіб. Молдова прийняла понад 518 тисяч біженців з України, Румунія – понад 359 тисяч, Угорщина – майже 300 тисяч, Словаччина – понад 240 тисяч.