Уряд України в понеділок звільнив Костянтина Лікарчука, який курирував митну службу, з посади заступника голови Державної фіскальної служби (ДФС), оголосила міністр фінансів Наталія Яресько.

Про це повідомляє "Сегодня", передає Корупція Інфо.

1

"За пропозицією пана Насирова (глава ДФС Роман Насиров) про звільнення п. Лікарчука з посади заступника глави ДФС Кабінет міністрів задовольнив це подання", – сказала вона на прес-конференції в Києві в понеділок.

"Лікарчук виявився абсолютно некомпетентною людиною, яка з самого початку роботи відверто саботував рішення керівництва, уряду і Мінфіну", – зазначив Насиров.

За його словами, як керівник, він не побачив ніяких результатів у митному напрямку за останні 3-4 місяці, тому тепер будемо розпочато пошук на цю посаду "кваліфікованої, неангажованої і чесної людини".

"Поки беру повну відповідальність за прискорення реформ у митному напрямку абсолютно на себе", – підкреслив глава ДФС.

Нагадаємо, раніше Лікарчук повідомив, що Насиров перерозподілив обов'язки з управління підрозділами ДФС між собою і своїми заступниками, залишивши за заступником Лікарчуком лише право управляти кримським санаторієм "Дніпро".

Лікарчук неодноразово критикував Міністерство фінансів, яке курирує ДФС, і главу ДФС Насирова в спробах обмежити самостійність митниці. В інтерв'ю ЗМІ він заявляв, що в роботі ДФС закладений системний конфлікт між податковими та митним напрямками. Він не може ефективно реалізувати поставлені перед ним завдання через відсутність важелів управління митницею. Крім того днями він заявив про корупційні схеми на митниці, яким потурає Насиров.

Глава Одеської облдержадміністрації Михайло Саакашвілі звернувся до генерального прокурора України, главам МВС і СБУ із заявою про скоєння злочину посадовими особами ДФС, зокрема, щодо Одеської митниці. За його словами, посадові особи ДФС, діючи умисно, за попередньою змовою, занижують митну вартість товарів на Київській та Херсонській митницях, завищують вартість ідентичних товарів на Одеській митниці, що призводить до штучного вимушеного перерозподілу товаропотоку.

Як відомо, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні уряду 26 серпня анонсував кадрові зміни в керівництві митниці через численні скарги.