Українці побачили, на які гроші живуть активісти антикорупційних організацій, і е-декларування для цієї категорії громадян можна скасовувати. Таку думку представник президента в парламенті, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Ірина Луценко висловила в ефірі телеканалу "112 Україна", передає Корупція.Інфо


"Суспільство вже побачило по 1,5 мільйони на рік доходів у антикорупціонерів. Це більше, ніж у президента, прем'єра, більше ніж у генпрокурора", – сказала вона.

Луценко підкреслила, що фракція БПП повністю підтримує ініціативу скасування декларування для представників недержавних структур.

"Хлопці на технічну допомогу наших міжнародних партнерів живуть непогано. Доходи мають хороші. Тобто є за що критикувати і бути антикорупціонерами. Думаю, вони себе добре почувають. У владу вони не йдуть, у депутати поки що не можуть. Ось вони на тих великих європейських грошах і піаряться", – уважає депутат.

"Усі побачили, хто є хто. Тепер можна відміняти", – додала представник президента.


Популярне: Штрафи до 6800 грн і перерахунок пенсій: Що зміниться для українців вже від сьогодні

Луценко говорила, що фракція БПП наполягає на голосуванні за законопроект про скасування процедури декларування доходів громадських активістів на найближчому пленарному засіданні Ради 3 квітня.

Пропонують скасувати електронне декларування для представників громадських антикорупційних організацій та іноземців, які входять до наглядових рад державних компаній, а також скасувати кримінальну відповідальність для цих категорій громадян, якщо вони не подали своїх декларацій до 1 квітня.

23 березня 2017 року Верховна Рада проголосувала в другому читанні і в цілому за законопроект №6172, зобов'язавши членів громадських організацій із 2018 року подавати електронні декларації. 27 березня президент України Петро Порошенко підписав зміни до закону про е-декларації.

Термін подання електронних декларацій завершився 31 березня.

22 березня 2018 року Верховна Рада відхилила законопроект №8120, який передбачав скасування введення в дію норми про обов'язкове електронне декларування для активістів громадських організацій.