Головнокомандувач Збройними силами України Руслан Хомчак сказав, що на Донбасі п’ять місяців діє режим “всеосяжного перемир’я”. За його словами, зараз видно різницю у втратах українських військових в порівнянні з 2016-м роком.

Припинення вогню на Донбасі говорить про те, що на фронті ситуація керована, а учасники переговорів мають намір врегулювати цей конфлікт, заявив в інтерв’ю “Обозревателю” головнокомандувач Збройними силами України (ЗСУ) Руслан Хомчак.

“Зробили перший крок, потім – наступний. І в нашому випадку перший крок – це не перемир’я в глобальному розумінні, а саме припинення вогню. Хоча в домовленостях це називають” всеосяжне перемир’я “. П’ять місяців все це діє”, – пояснив він.

Головнокомандувач констатував “істотну різницю” в інформації про втрати в ЗСУ в порівнянні з 2016-м роком.

“Коли я був керівником антитерористичної операції в 2016 році, мені доводилося докладати, що за добу загинуло від дев’яти до 12 осіб, стільки-то поранені. І коли зараз керівник операції Об’єднаних сил доповідає, що сьогодні три обстріли і втрат немає, то я бачу істотну різницю з тим, що було чотири роки тому “, – сказав Хомчак.

Більшість українців, на думку глави Генштабу, пішли в армію з готовністю віддати своє життя. Проте він вважає, що “кращі не повинні гинути”.

“Вони повинні повертатися, навчати молодь, робити все, щоб такого більше у нас ніколи не було. Потрібно розуміти, що чисто військового вирішення питання по Донбасу зараз дійсно немає”, – повідомив Хомчак.