Відносно генпрокурора Ірини Венедіктової може бути розпочато процедуру щодо відсторонення від посади через її заяви у справі про вклади братів Суркісів в “Приватбанку”.

Про це повідомив відомий юрист Андрій Портнов в коментарі “Українським новинам”.

Нагадаємо, мова йде про справу про законність списання депозитів сім’ї Суркісів на суму понад 1 млрд гривень під час націоналізації “Приватбанку”. Раніше Венедіктова виступила проти повернення Суркісам депозитів. І Верховний суд розцінив цю заяву генпрокурора як тиск.

“Я не володію матеріалами справи і знаю про нього з відкритих джерел. Але будь-яке публічне висловлювання генпрокурора щодо майбутньої справи, де прокуратура є стороною справи, є грубим втручанням у правосуддя. Такі дії регулюються кримінальним законодавством і є кримінально караними діяннями”, – сказав Портнов.

Юрист нагадав, що Верховний суд вже звернувся зі скаргою до Вищої ради правосуддя.

“Я вважаю, що Вища рада правосуддя може юридично зафіксувати це грубе втручання. Тоді щодо генпрокурора повинна бути почата процедура по її усуненню з посади та притягнення до кримінальної відповідальності”, – повідомив Андрій Портнов.

Також юрист прокоментував заяву Ігоря Коломойського про намір звернутися до нього для захисту інтересів в європейських судах.

“Ніхто з юристів нашої команди не вів справи” Приватбанку “. Ми не вели справи, пов’язані з його націоналізацією або законопроектом щодо заборони на повернення колишнім власникам націоналізованих банків. Тому наші юристи не зможуть ефективно представити це питання ні в Європейському суді з прав людини, ні в будь-якому іншому суді. Тому, якщо Ігор Коломойський, як він сказав, звернеться до нашої команди, то ми порекомендуємо йому якихось хороших фахівців на юридичному ринку “, – сказав Портнов.