Генеральний секретар Організації з безпеки й співпраці в Європі Томас Гремінгер повідомив про свої плани на найближчі дні, в числі яких відвідання України, передає Корупція.Інфо

Популярне: “Вертались зі служби у церкві”: Українське подружжя потрапило у моторошну ДТП. Рятyвальникам довелось зpiзати дах, аби..

Про це він заявив у понеділок журналістам після представлення своєї програми.

"До поїздки в ООН (на Генеральну Асамблею) я збираюся до Києва, збираюся відвідати Спеціальну моніторингову місію в Україні, як мінімум, її київське представництво, що буде чітким сигналом того, що це є одним з моїх головних пріоритетів", – заявив він.

Водночас дипломат стримано ставиться до дискусії про озброєння місії спостерігачів ОБСЄ на Донбасі. Це очевидно змінило би мандат місії, зазначив він і нагадав, як важко було домогтися консенсусу щодо нині чинного мандату, а також про те, що всі рішення ОБСЄ повинні бути одностайними.

Говорячи про завдання, які він бачить на своїй посаді, Гремінгер наголосив на важливості "більш активно та систематично" використовувати такі багатосторонні платформи, якою є ОБСЄ, щоб організація стала справжньою платформою для діалогу і запобігання конфліктам.

Він також звернув увагу на глибоку економічну кризу довіри між Сходом і Заходом, на ситуацію з безпекою, що все ускладнюється. Гремінгер готовий налагоджувати конструктивну співпрацю з такими структурами, як ЄС і НАТО.

Крім того, ОБСЄ, вважає її керівник, може стати майданчиком для врегулювання проблем між США і Росією. "Тут я бачу великий потенціал", – сказав він.

Також Гремінгер має намір вимагати більшої фінансової підтримки ОБСЄ. "Так не може далі тривати", – сказав він, коментуючи той факт, що в останні роки бюджет організації, за винятком бюджету для СММ в Україні, постійно скорочувався.