Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) оголосило в розшук колишнього власника VAB Банку Олега Бахматюка. Дані бізнесмена розміщені в базі розшуку осіб, які переховуються від органів влади на сайті Міністерства внутрішніх справ (МВС).

Крім того, на сайті повідомляється, що статті звинувачення – ст. 91 ч. 5, ст.209 ч. 3 (Легалізація доходів, полученних незаконним шляхом).

Варто відзначити, що в повідомленні про розшук відсутнє фото Бахматюка.

Екс-власник VAB Банку Олег Бахматюк відреагував на оголошення українськими правоохоронцями його в розшук. Він заявив, що зараз знаходиться у справах за кордоном і готовий спілкуватися зі слідчими через адвокатів або по відеозв’язку.

“Це чергова маніпуляція. Наші міжнародні адвокати здивовані такою позицією. Є адвокати, є мої права, як громадянина України. Ми готові спілкуватися зі слідчими, надавати документи. Хочемо розуміння процесу і конструктивного діалогу”, – сказав бізнесмен по телефону в п’ятницю.Він підкреслив, що йому не було пред’явлено ні підозри, ні порядку.

“Не можна вручати підозру, просто вивішуючи її на стовпі”, – нагадав Бахматюк свою позицію щодо інформації НАБУ від 13 листопада про заочне повідомлення йому про підозру у справі про стабкредит VAB Банку.

Бізнесмен повідомив, що його адвокати оскаржуватимуть дії правоохоронців в судах, в тому числі в міжнародних.

Бахматюк ще раз підкреслив, що справа НАБУ про стабкредит VAB Банку “надумано і притягнуто”. За його словами, заяви, в тому числі від міжнародних партнерів, в підтримку екс-першого заступника голови НБУ Олександра Пісарук про відсутність змови про стабкредит свідчать і про невинність бізнесмена.