2 жовтня православна церква вшановує пам'ять святих мучеників Трохима Синадського і Зосима Кілікії. У народі це свято називають "Трофимів день" і "Зосима", передає Корупція.Інфо

Популярне: На загальну суму 1,5 мільйона доларів: До суду направили справу щодо екс-заступника міністра та двох його синів

Мученик Трохим витримав усі тортури з боку язичників і не зламався духом. Язичники хотіли змусити його відмовитися від віри, тому відправили в Сінад до жорстокого прислужника, але і це не змогло вплинути на нього, він залишався вірним Богу. Після численних тортур його стратили.

Святий Зосим пішов жити в пустелю, не бажаючи перебувати поруч з язичниками. Одного разу він зустрів правителя Кілікії, який був вражений тим, що старця слухалися всі тварини. Але коли правитель дізнався, що Зосим християнин, він наказав заарештувати його і мучити до тих пір, поки він не зречеться своєї віри або звірі не прийдуть врятувати його. Зосим молив Господа про порятунок і тут же поруч з мучеником з'явився величезний лев. Правитель від переляку наказав відпустити Зосима, але святий в ту ж мить помер.

Традиції

Зосим в народі шанується як заступник бджолиного рою.

2 жовтня – початок свята бджоляра, яке триває 9 днів. У цей день готують вулик до зимового періоду і збирають мед. За традицією, кожен з дев'яти днів повинен починатися з меду, запивати теплою водою. Бджолу шанують не тільки за мед, а й за віск, з якого роблять церковні свічки.

За народними повір'ями, в цей день починалися вечірні гуляння, на яких хлопці і дівчата доглядали собі пару. Вважалося, що якщо дивитися обранцеві в очі і не відводити погляд, він неодмінно відповість взаємністю.

Південний вітер прогнозує хороший урожай озимих в наступному році.

Якщо не пригостити жебрака медом, весь рік буде невдалим.

Якщо бджоли заліплюють отвори у вулику, зима буде холодною і сніжною.