Українські водії будуть проходить медогляд по-новому!

Міністерство охорони здоров'я України зайнялося гармонізацією українських стандартів медицини, щодо медогляду водіїв, згідно із законами Європейського союзу, щоб зменшити кількість аварій на дорогах України, – Корупція Інфо

Популярне: УВАГА!!! Правила для водіїв будуть РАДИКАЛЬНО ЗМІНЕНІ, прочитайте, щоб не потрапити в халепу

Про це повідомив заступник директора Департаменту – начальник управління надання медичної допомоги дорослим Департаменту медичної допомоги МОЗ України Андрій Гаврилюк.

«МОЗ вивчає і розробляє питання щодо гармонізації національних медичних стандартів медичного огляду кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів згідно із законодавством ЄС», – заявив Гаврилюк.

«Це систематизація порядків проведення профілактичних наркологічних оглядів, обов'язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів. Наступне – розробка та реалізація системи медичного обслуговування водіїв транспортних засобів, що надають послуги з перевезення пасажирів і вантажів, порядку проведення психофізіологічного обстеження та оцінки рівня розвитку професійно важливих психофізіологічних якостей, необхідних для безпечного керування транспортним засобом», – зазначив Андрій Гаврилюк.

Крім цього представник Міністерства охорони здоров'я України повідомив про те, що буде складена загальнонаціональна база, в якій будуть вказані стан здоров'я та психофізіологічних властивостей кандидатів у водії та водіїв. Її головне призначення – здійснення моніторингу здоров'я водіїв. Також вона допоможе створити концепцію щодо української системи відновлення та підтримання здоров'я людей, які постраждали в дорожньо-транспортних пригодах.

Зазначимо, що в Україні зафіксована найвища смертність на дорогах серед всіх європейських країн. В Україні аварії є першою за поширеністю причиною смерті серед людей у віці від 15 до 24 років, другий – серед дітей у віці від 5 до 14 років.