Як законно придбати іномарку задешево через публічні аукціони

Українці знайшли ще одну можливість заощадити при купівлі нерухомості, автомобілів, а також предметів побуту і колекційних раритетів. Заплатити в рази меншу від ринкової вартості можна, взявши участь в електронних держторгах, – Корупція Інфо

Популярне: Сніги пережили тепер потрібно перенести жахливу спеку: синоптики зробили приголомшливий прогноз погоди

Днями виповнилося півроку з початку їх роботи. Як з’ясувалося, онлайн-аукціони стають все популярнішими, за півроку на них наторгували 900 млн грн, а всього майна виставлено на продаж на 78 млрд грн.

Як роз’яснила керівник проекту “Публічні аукціони” торгового майданчика Zakupki.Prom.ua Ганна Теселько, головним джерелом лотів стало майно банків-банкрутів, що перейшло у власність Фонду гарантування вкладів фізосіб (ФГВЛ). Найчастіше це заставні квартири та автомобілі, під які ліквідовані банки видавали позики, які виявилися проблемними.

Тепер щоб розрахуватися з кредиторами цих банків, ФГВЛ продає майно за цінами, нижчіми від ринкових. Нещодавно до е-продажу приєдналася низка держструктур: “Нафтогаз”, Нацбанк, Київський метрополітен та ін

Наприклад, квартира в Києві по вул. Туманяна недалеко від метро в новобудові була куплена за 1,56 млн грн, що, на думку ріелторів, на 20-22% дешевше від ринкових цін. За 1,68 млн грн (близько $60 тис.) пішов таунхаус площею 284 кв. м в елітному селищі Козин під Києвом (замість близько $300 тис. на ринку)! Автомобіль Subaru Legacy 2004 р. куплено за 104 тис. грн., а Mazda 3 2007 р. за 145 тис.

Купівля автомобілів з пробігом більш вигідна, ніж нерухомість: вони справні і продаються за 30-50% ринкової вартості. Це, наприклад, KIA Ceed 2008 р. — за 124 тис. грн, Range Rover Sport 2008 р. за 479,6 тис. грн. Найяскравішим лотом серед автомобілів став Maserati Quattroporte 2006 року за півціни — 355,8 тис. грн.

Як роз’яснила Теселько, купити що-небудь в системі “Prozorro.Продажі” може будь-хто, як фізична особа, так і юридична особа. Для цього треба зареєструватися на сайті “ProZorro.Продажі”, створивши там особистий кабінет і вказавши свій ідентифікаційний номер. При участі в аукціоні треба мати на своєму рахунку в банку суму, якої вистачить на гарантійний внесок на кожні окремі торги (зазвичай 5% від початкової вартості лота). Торги і оплата відбуваються онлайн, в електронному вигляді, кожен учасник через сайт повідомляє свою ціну, яка має бути вище за попередню.

Відзначається, що якщо учасників торгів по кожному лоту менше двох — лот знімається з продажу.