Співробітники Служби безпеки України викрили на систематичному отриманні хабарів посадовця посту «Нові Яриловичі» Північної митниці ДМС України.

Оперативники спецслужби встановили, що головний державний інспектор налагодив систематичне вимагання неправомірної вигоди з громадян за безперешкодне митне оформлення транспортних засобів у режимі так званого «тимчасового ввезення»

Правоохоронці затримали інспектора на робочому місці під час чергового отримання хабара у розмірі шість тисяч гривень. Раніше співробітники СБУ задокументували одержання митником ще чотирьох тисяч гривень неправомірної вигоди. Під час обшуків за місцем проживання фігуранта справи виявлено понад 10 тисяч доларів США та більш ніж 60 тисяч гривень.

У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України, тривають слідчі дії для встановлення інших посадових осіб митниці, можливо причетних до протиправної діяльності.

Вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру у вчиненні злочину. Операція з викриття зловмисника проводилася під процесуальним керівництвом прокуратури.

Варто зазначити, що за резонансним оголошенням підозри НАБУ та ДБР, голові Чернівецької обласної ради Івану Мунтяну та відомому місцевому підприємцю за отримання і дачу хабаря у 180 тисяч доларів США за тиск на депутатів та приватизацію “Бальнеологічного санаторію “Брусниця” інформація про низку обшуків у митників і ключових контрабандистів відійшла на другий план. А даремно, тому що:

“За матеріалами НАБУ прокурори САП повідомили про підозру голові Чернівецької обласної ради у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 статті 368 ККУ. Крім того, підозру у вчиненні дій з надання неправомірної вигоди вручено і підприємцю, причетному ще й до контрабанди, – ч. 4 статті 369”, – повідомляють у бюро.

Також слідчі вказали, що загальна обумовлена сума хабара за отримання оздоровчого комплексу спочатку сягала 400 тисяч доларів, продемонструвавши відео.

Обшуки ж, які проводилися, є елементом комплексного очищення митниць від людей, причетних до контрабандних потоків та схем, очільником Держмитслужби Максимом Нефьодовим. Дії слідчих були оперативними, швидкими та влучними. НАБУ з’явилося у помешканнях ключових фігурантів і керівників підрозділів митниці 2016-2019 років майже одночасно.

Відомо і те, що екс-народний депутат, котрий причетний до масштабної контрабанди, та його “смотрящий” на митниці на прізвисько Слон встигли виїхати за кордон, тож обшуки в офісах і житлі проводилися без них.

Як розповів в. о. очільника Чернівецької митниці, голова комісії з її реорганізації Ігор Добровольський, нині створено усі можливості для роботи слідчих на митній території та пунктах пропуску, надаються необхідні документи і роз’яснення процедур.

“Може тепер ті, хто мав державну митницю за свою вотчину, зрозуміють, що локомотив реальних реформ не спинити. Що повернення до напрацьованих контрабандних схем виключене. Що задекларовані президентом очищення влади і боротьба з корупцією та контрабандою – є головною стратегією Держмитслужби”, – наголосив Ігор Добровольський.