На робочих місцях керівництва “Укрзалізниці” (УЗ) 30 травня відбуваються обшуки. Посадовців підозрюють у зловживаннях, пов’язаних із держзакупівлями для УЗ.

Про це повідомляють джерела OBOZREVATEL у правоохоронних органах. Зазначається, що слідчі дії проводять детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

За даними джерел, може йтися як про голову правління УЗ Євгена Лященка, так і про інших чиновників залізниці. Наприклад, за даними українських ЗМІ, у травні НАБУ вже проводило обшуки в директора “Укрзалізниці” з економічної та інформаційної безпеки Едуарда Крицина. Останній контролює напрямок, який стосується всіх тендерів УЗ.

Також у травні 2023 року в Україні викрили схему отримання хабара неназваним посадовцем “Укрзалізниці” за сприяння в укладанні договорів із “потрібними постачальниками” для потреб залізниці. За свої “послуги” він отримав новий автомобіль Toyota Camry за 1,55 млн грн. Ймовірні обшуки в кабінеті Лященка можуть бути пов’язані саме з цією справою.

Нагадаємо, що 22 травня 2023 року НАБУ і САП затримали двох учасників групи, яка надавала неправомірну вигоду посадовцю. Наступного дня затримано заступника директора філії «ЦЗВ» АТ «Укрзалізниця». Також детективи відшукали автомобіль, предмет неправомірної вигоди, в одному із населених пунктів Львівської області. Автівку вилучили з метою забезпечення збереження речового доказу і вирішення питання про спеціальну конфіскацію.

Цього ж дня затриманим повідомили про підозру за ч. 4 ст. 368, ч. 3 ст. 369, ч. 1, ч. 2 ст. 209 КК України.

За даними слідства, у квітні – травні 2023 року заступник директора філії «ЦЗВ» АТ «Укрзалізниця» отримав автівку Toyota Camry. За такий «подарунок» він сприяв в укладенні контрактів з потрібними «постачальниками», а також діяв в їх інтересах під час виконання контрактів і проведення оплати.

Наразі НАБУ і САП вживають заходів для встановлення усіх можливих учасників злочину.