Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що вже наступного тижня українська влада планує приступити до виконання домовленостей, досягнутих на нормандській зустрічі. Зокрема, у середу, 18 грудня, ТКГ у Мінську має узгодити точки для розведення сил.

Окрім точок для розведення сил, того ж дня у білоруській столиці має відбутися обговорення припинення вогню. Зокрема, можуть узгодити точну дату цього кроку, розповів Пристайко в ефірі “Інтера”.

“Сподіваюся, що в середу буде оголошена конкретна дата припинення вогню. Група з безпеки оголосить про припинення вогню, погодить нові ділянки для розведення і буде вимагати від ОБСЄ верифікації”, – підкреслив глава МЗС.

За його словами, Україна проситиме в ОБСЄ зміни мандату спеціальної моніторингової місії, щоб отримати точну інформацію про розведення військ, вже у вівторок, 17 грудня.

Резюмуючи, Вадим Пристайко також підкреслив, що у межах роботи гуманітарної групи у Мінську заплановано звірити списки на обмін.

Нагадуєм, наступна зустріч у нормандському форматі попередньо запланована на квітень 2020 року. До цього часу Україні варто прийняти низку важливих рішень в законодавчій площині для посилення власної позиції на переговорах.

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко в ефірі “Інтера” заявив, що українська сторона сподівається, що нормандський саміт таки відбудеться за 4 місяці, як домовилися лідери у Парижі 9 грудня.

“Сподіваюся, що в квітні, не обов’язково 9 квітня – рівно чотири місяці, але ми готуємося на квітень”, – сказав дипломат.