Уже восени цього року в Україні можуть з’явиться нові гроші.

Йдеться про монетах п’ять гривень, повідомив глава Національного банку України Яків Смолій в четвер, 5 вересня.

“Зараз я не готовий сказати, коли буде випуск (монет – ред.) 5 грн. Але думаю, це очікується восени”, – сказав він.

Як повідомлялося раніше, монети номіналом 5 гривень будуть введені в обіг в 2019 році і поступово замінять купюри.

Випустити в обіг монети номіналом 10 грн планують в 2020 році.

НБУ з 1 жовтня 2019 року виводить з обігу монети номіналом 1, 2 і 5 коп. і поступово буде виводити з обігу монету номіналом 25 коп., однак поки вона залишиться платіжним засобом.

За словами фінансових експертів, Україна майже рік потребує великих купюр – 2000 і 5000 гривень.

«Це визнають в найбільших банках країни: Україна вже рік як потрібні дві нові купюри – 2000 і 5000 гривень. У таких структурах сконцентровані великі вкладники, у яких депозити обчислюються мільйонами гривень (не обмежуються 200 тис. грн., гарантованими державою), і це не дуже багато в перекладі на долари. Це можуть бути гроші від проданих квартир або від бізнесу – неважливо. Під час виплати вкладів люди вимагають готівку і їм носять її брикетами. Добре, якщо в наявності є банкноти 500 гривень. Часто доводиться видавати і грошима подрібніше, мішками. Багато банків говорять про на те, що НБУ не забезпечує ринок п’ятисотками в потрібних обсягах », – стверджує експерт Василь Невмержицький.

В обороті сьогодні майже 3 млрд банкнот, а з них тільки 15% – номіналом в 500 гривень. Як відзначають експерти, попит на дані купюри 1,5-2 рази перевищує пропозицію найбільшого номіналу.

Коли саме в грошовому обороті нашої країни з’являться ще більші номінали – загадка. Але можна припустити, що це буде залежати не від потужностей банкнотного фабрики, а від економічної ситуації в Україні.