Це дозволить зупинити велика кількість корупційних схем у цій сфері, повідомила виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я.

До кінця 2019 року в Україні з'являться електронні лікарняні.  Про це розповіла виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун в інтерв'ю Радіо Свобода, опублікованому в суботу, 23 березня.

"До кінця цього року будуть електронні лікарняні. Там є дуже великі корупційні схеми, які відбуваються з лікарняними. І у нас вже є пілотна програма по електронній медичній карті. Де пацієнт йде до лікаря, і замість того, щоб написати в медичну історію на папері  , все буде зараз в системі eHealth ", – зазначила Супрун.За її словами, електронна система допоможе вирішити проблеми з корупцією.

"Лікарняні будемо отримувати від своїх сімейних лікарів, від тих лікарів, які нас лікують. Лікар відповідатиме за його або її електронний підпис на цьому лікарняному. Як прийдуть до лікарні або додому, а цю людину немає на місці, то відповідає не тільки ця людина  , а лікар, який видав. і коли буде професійне ліцензування лікарів, буде спосіб, щоб покарати також і лікаря, можна навіть відібрати ліцензію ", – сказала Супрун.

Раніше стало відомо, що в Україні створять електронний реєстр лікарняних.