За прогнозами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, вакцина проти коронавірусу на комерційному ринку з’явиться до літа.

Про це глава МОЗ завив в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.

“Якщо говорити про появу вакцини від коронавірусної хвороби на комерційному ринку в достатній кількості, думаю, що до літа з’являться легальні поставки вакцини”, – розповів Степанов.

При цьому за його словами, згідно з національним планом вакцинації від коронавірусу, всі українські громадяни будуть вакциновані за державний рахунок.

“Цей план складається з п’яти етапів. Почнемо з медичних працівників, літніх людей і тих, хто знаходиться в групі ризику. З кожним етапом вакцинації охоплення людей ростиме. На п’ятому етапі ми вакцинуємо людей, які не потрапляють в групу ризику ні за віковим, ні з професійними показниками і не мають супутніх захворювань. Якщо людина розуміє, що потрапляє в п’яту групу, тобто буде вакцинована в кінці 2021 на початку 2022 року, але хоче вакцинуватися раніше, вона зможе придбати вакцину на комерційному ринку “, – додав Степанов.

Відзначимо, що згідно з результатами опитування “Рейтингу”, ще в листопаді 2020 року безкоштовні щеплення проти COVID-19 підтримували 55% українців. Однак, протягом майже двох місяців число охочих безкоштовно зробити щеплення знизилося до 43%.