Центр зайнятості поспішає повідомити, що вже стартувала програма допомоги при частковому безробіттю. Також, в Центрі зайнятості розповіли про програму фінансової підтримки для малого і середнього бізнесу. Дана програма буде працювати тільки на час карантину.

Про це пише прес-служба Державного центру зайнятості.

За попередньою інформацією розмір виплат не перевищить 4 723 гривні.

Ігор Петрашко, який займає пост міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, повідомляє, що уряд розраховує, що заходи прийняті на період карантину допоможуть зберегти робочі місця в малому і середньому бізнесі.

Також, Ігор Петрашко заявив, що влада сподівається, на те що продовження цих заходів стане стимулом для бізнес-активності та допоможе відновитися після закінчення карантинних обмежень.

Ігор Петрашко раніше говорив, що уряд виділив на допомогу малому та середньому бізнесу кошти в розмірі 4,7 мільярда гривень.

Юлія Жовтяк, яка виконує обов’язки директора Державного центру зайнятості розповіла, що програма надання допомоги вже почала свою роботу. А це означає, що роботодавці з малого і середнього бізнесу вже можуть отримати допомогу при частковому безробіттю.

Юлія Жовтяк пояснила, що допомога спрямована на виплату заробітної плати працівникам, якщо через карантин вони втратили свою заробітну плату повністю або частково.

Також Юлія Жовтяк розповіла, що зазначена програма допомоги буде працювати весь період карантину і ще 30 днів після його відміни.

При цьому Юлія Жовтяк пояснила, що розмір виплат прив’язаний до часу скорочення робочого часу. Тобто, оплаченою буде щогодина, яку прибрали з робочого часу роботодавці. Оплата буде проходити в розмірі 2/3 ставки і окладу, однак він не може бути більший за розмір заробітної плати, а це 4 723 гривні, – розповіла Юлія Жовтяк.

Після цього роз’яснення, Юлія Жовтяк зазначила, що роботодавці вже подали в Центр Зайнятості 3 000 пакетів необхідних документів, з яких вже схвалено 2 500 осіб для початку виплати.

Також Юлія Жовтяк звернулася до всіх роботодавців із закликом поспішити і встигнути подати документи до початку виплат. Центр зайнятості налаштований на допомогу громадянам в збереженні робочих місць.