Пропрезидентська партія “Слуга народу” здобуває першість на місцевих виборах в обласні та районні ради України.

Про це 26 жовтня на брифінгу заявив голова політсили Олександр Корнієнко. За його словами, статистика базується на підсумках одночасного підрахунку “Слуги народу” на 49% виборчих дільниць.

Корнієнко зазначив, що попередні результати його партії виглядають так:

  • Обласні ради – 20%.
  • Районні ради – 17%.
  • Голови об’єднаних територіальних громад – 146, або ж 15% (інформація з 17 областей, де вже пройшов підрахунок голосів).

Крім того, Корнієнко виокремив перемогу за одночасним підрахунком кандидата від “Слуги народу” на довиборах до Верховної Ради в 208 окрузі (Чернігівська область) – Анатолій Гунько випереджає лідера РПЛ Олега Ляшка приблизно на 1 400 голосів.

Нагадаємо, партія “Слуга народу” в Києві набрала трохи більше ніж 10% голосів (дані екзит-полів) і фактично провалила виборчу кампанію. Однак мінімальний бар’єр “слуги” подолали, і в Київраді вже незабаром з’явиться своя невелика пропрезидентська фракція.

Серед кандидатів є відомі юристи, помічники нардепів, а ще – 23-річні співробітниці ресторанів, студентки і 28-річний переможець тендерів на 926 млн грн.

А в Костянтинівці на Донбасі “Слуга народу”, “Опоблок” і “Наш край” набрали більшість голосів і створили коаліцію “Костянтинівка – наш дім”.

Раніше осередок партії “Слуга народу” в Бердянську (Запорізька область) напередодні місцевих виборів також оголосив, що об’єднається з політсилою “За майбутнє” і “Опозиційним блоком”.