Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що вакцинація від коронавірусу в Україні почнеться в середині лютого.

Про це повідомив депутат Верховної Ради від фракції “Слуга народу”, голова парламентського комітету з енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус в Telegram-каналі за підсумками зустрічі Степанова з депутатами партії.

“У середині лютого в Україні стартує вакцинація від COVID-19 … Очікується, що в Україні буде 910 тис. доз вакцин, зокрема, 210 тис. доз вакцини Pfizer з глобальної ініціативи COVAX”, – написав він.

Повідомляється, що на першому етапі планується вакцинація 367 тис. українців: лікарів, медиків, людей похилого віку в спеціалізованих установах, військових в зоні ООС.

Другий етап планується почати в кінці березня – він буде включати вакцинацію 2,5 млн українців.

Також зазначено, що на даний момент уряд веде переговори з чотирма виробниками вакцин про їх постачання в Україну.

Крім того, в Мінохоронздоров’я виключають можливість реєстрації російської вакцини “Супутник V” в Україні.

Російська вакцина від коронавірусу “Супутник V”, 6 тис. доз якої отримала Угорщина, не буде зареєстрована в Україні, так як третя фаза її випробувань далека від завершення. Про це на своїй сторінці в Facebook написав головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Він знову зазначив, що в Україні будуть дозволені вакцини, які отримали схвалення в країнах з жорсткою регуляторною політикою, а також підкреслив, що третя фаза випробувань російського зразка завершиться лише в грудні цього року.