Наступного тижня Верховна Рада збереться на два позачергових засідання – у вівторок і четвер. Їх може скликати президент Володимир Зеленський. Уже відомо, які питання мають намір розглянути.

Що можуть прийняти (не прийняти) – і чому? Наскільки важливі ті питання, які виносяться на розгляд?

У політичного консультанта, технолога, фахівця з GR Андрія Бодрова не викликає сумніву прийняття у вівторок, 13 липня, у другому читанні законопроекту щодо реформи Укроборонпрому.

“Занадто багато інтересантів у цього кроку, – пояснює експерт. – Тут і глава Укоборонпрому Юрій Гусєв, якому потрібно продемонструвати ефективність своїх умінь і зробити крок далі по сходах кар’єри. І віце-прем’єр, міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський, до відомства якого відійде координація переформатованих активів. і підприємці, які сподіваються урвати щось в ході реформи структури управління. і “західні партнери” з їх надіями на нові наглядові ради і свою в них присутність “.

Набагато більш варіативним виглядає прийняття 13 липня в першому законопроекті про використання медичного канабісу, вважає Андрій Бодров.

“З одного боку, депутати перебувають під потужним тиском лобі, що вимагає прийняття законопроекту, з іншого – критична позиція громадської думки. Ця” різноспрямованість “належного і прийнятного може привести законопроект до долі подібних, коли подальші спроби прослизнути між Сциллою і Харибдою за рахунок внесених правок натикалися, в результаті, на вето президента, – прогнозує експерт. – Організувати проблему (прийняти обвинувачений громадськістю законопроект), а потім його “за гроші вирішити” (в нашому випадку – за рейтинг, наклавши вето і “захистивши свій народ”) – це класична схема для українського чиновництва “.

Що стосується екологічних і цифрових законопроектів, які збираються розглянути в четвер, 15 липня, їх прийняття не має “політичного” забарвлення, а значить все пройде тихо і кулуарно, вважає Андрій Бодров.

І зазначає, що навіть при зіткненні матеріальних інтересів учасників процесу подачі та голосування, торги пройдуть кулуарно і завершаться до обопільного задоволення. Кандидат політичних наук, політичний експерт Дмитро Гаврилюк припускає, що в контексті законодавчої роботи “зелена влада” продовжить розігрувати сценарій дозованого PR і виконання окремих передвиборних обіцянок.

“У тому числі, це стосується цифровізації документообігу в країні і легалізації канабісу в медичних цілях, – зазначає експерт.

– Безперечно, топ темою законотворчих дебатів будуть законопроекти, які визначають так звану “реформу Укроборонпрому”. В даному секторі давно пора навести порядок, але я його від “зелених” не очікую. Думаю, правила гри перепишуть під нову владу – і в структури Укроборнпрому зайдуть “свої люди”, вірні Зеленському “.

Дмитро Гаврилюк вважає, що Раді варто було б обговорити розірвання відносин з РФ, проблему посилення військової протидії РФ в ОРДЛО. Але монобільшість на це не піде, упевнений експерт.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.