Саміт НАТО 14 червня відбудеться в Брюсселі без участі країн-партнерів, до яких належить Україна, але питання надання плану дій щодо членства в НАТО Україні на ньому обговорюватимуть.
Про це заступник глави Офісу президента України Ігор Жовква розповів у коментарі “Інтерфакс-Україна”.
“У цьому саміті візьмуть участь лише країни-члени. Головним для нас є змістовне наповнення саміту 14 червня. Тут ми можемо бути впевненими, що тема України буде обов’язково обговорена”, – сказав він.
За даними Жовкви, у підсумковому документі саміту зафіксують рішення щодо України.
“Робота над таким документом триває. Ми продовжуємо переговори з нашими партнерами, щоб забезпечити врахування інтересів України у підсумковому рішенні Альянсу”, – додав він.
Жовква розповів, що НАТО іноді проводить свої саміти без участі країн-партнерів. Як приклад він навів зустрічі Альянсу в Лондоні у 2019 році та у Страсбурзі й Келі у 2009-му.
“Тому нинішній саміт Альянсу після обрання нового президента у США досить очікувано може відбуватися саме у вузькому колі держав – членів НАТО”, – пояснив заступник глави ОПУ.
Водночас в Офісі президента не відкидають, що це рішення можуть переглянути й запросити Україну, додав Жовква в коментарі “Укрінформу”.
“Ми не виключаємо, що ухвалене позавчора у штаб-квартирі НАТО рішення може бути не остаточним – за час, що залишився до саміту, союзники мають можливість його переглянути”, – сказав він.
А ось, глава Офісу Президента Андрій Єрмак вважає, що діалог між Україною та США перебуває на високому рівні. США вважають Україну стратегічним партнером.
Відповідна заява опублікована на сайті Офісу президента.
За його словами, під час зустрічі з держсекретарем США Ентоні Блінкеном Україна почула про безумовну підтримку суверенітету і територіальної цілісності.
“Важливо, що ми говорили про те, що нині відбувається з Нормандським форматом і Мінським процесом. Про те, що припинення війни й повернення наших територій є пріоритетом Президента Зеленського та всієї команди. І ми маємо сьогодні підтримку США на цьому шляху”, – сказав Єрмак.
Він додав, що візит Блінкена в Україну є важливим напередодні саміту НАТО, який відбудеться наступного місяця. За його словами, в питанні вступу в НАТО Україна теж почула підтримку від США.
“І тут ми теж почули про підтримку США. Тому я вважаю, що це дуже успішний, дуже своєчасний візит. Це змістовна бесіда, яка продемонструвала: стосунки між Україною та США перебувають сьогодні на дуже високому рівні й вони розвиваються. Ми бачимо цю позитивну тенденцію”, – сказав Єрмак.
А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.