Глава уряду вважає, що громадський тиск став занадто сильним, і тому не хоче ризикувати.

Прем’єр-міністр Мальти Джозеф Мускат звернувся до свого народу і пообіцяв, що вже в січні подасть у відставку. Своє рішення він пояснив сильним громадським тиском на тлі розслідування вбивства журналістки Дафне Каруани Галіції. Про це 2 грудня повідомило агентство АР.

– Як прем’єр-міністр, я обіцяв два роки тому, що у випадку вбивства Дафне Каруани Галіції справедливість восторжествує. Сьогодні я тут, щоб сказати вам, що я дотримав свого слова, – заявив Мускат.

Тим часом родина загиблої дівчини заявила, що відставка прем’єра їх не задовольнить. Зараз для рідних загиблої головне – це результати розслідування.– Завтра люди знову вийдуть на вулиці, – написав у Твіттері один з синів журналістки.

Дафне Каруана Галіція загинула 6 жовтня 2017 року, коли вибухнула у власному автомобілі. Вона займалася розслідуванням корупційних злочинів в рамках проекту Panama Papers і стверджувала, що в схемах замішаний сам прем’єр.

Уже в цьому році Мальту охопили масові протести. Правоохоронці підозрюють місцевого заможного бізнесмена, на даний момент він вже затриманий. Незважаючи на це натовп людей почав вимагати відставки уряду.

У перший день учасники акції навіть заблокували автомобіль міністра юстиції і секретаря парламенту, коли ті намагалися від’їхати від будинку уряду. В результаті інциденту навіть постраждала одна з поліцейських, яка намагалася розрулити конфлікт.