Про це сказала лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко на Погоджувальній раді.

"Уже й Христос воскрес, уже й 9 травня відсвяткували, а люди досі не відчувають просування в тому напрямку, за який вони голосували", – сказала вона.

Тимошенко повідомила, що "Батьківщина" підтримає будь-який законопроект про дату інавгурації, проте зазначила, що це має відбутися якнайшвидше.

"Не важливо, коли дадуть булаву. Важливе повне перезавантаження влади", – уточнила вона.

Пізніше у прес-центрі "Батьківщини" повідомили, що партія Тимошенко виступає за якнайшвидшу інавгурацію обраного президента Володимира Зеленського. 

«Я думаю, що чим швидше президент приступить до виконання своїх повноважень, тим стабільніше буде ситуація в країні і назовні. Ми підтримуємо ту дату, яка швидше, 19. Значить, буде 19», – заявив заступник голови Батьківщини Сергій Соболєв. 

Також на Погоджувальній раді політик нагадала, що на поточний рік заплановано рекордні валютні виплати за зовнішнім боргом, водночас за прогнозами зростання економіки сповільнилося. На її думку, якщо залишиться нинішній уряд, валютні виплати й економічна ситуація будуть під загрозою.

Нагадаємо, раніше обраний президент Володимир Зеленський закликав Раду призначити інавгурацію на 19 травня.

Загалом у парламенті зареєстровано 5 постанов, що стосуються дати проведення інавгурації. У трьох з них інавгурацію пропонується провести 19 травня. Інші запропоновані дати – 20 травня та 1 червня.