З цієї п’ятниці, 6 листопада, в Україні може бути введений “карантин вихідного дня”.

Про це повідомили “Страні” джерела в Офісі президента.

За його словами, з п’ятниці на неділю включно буде заборонено роботу всіх ресторанів (крім як тільки на винос), а також фудкортів і розважальних зон в торгових центрах.

Джерела зазначили, що це тільки перший захід. Надалі, якщо зростання захворювання триватиме, заборони можуть поширити на всі дні, а не тільки на вихідні.

Нагадаємо, раніше голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький уже попереджав, що в країні можуть ввести “карантин вихідного дня” і зобов’язати українців проводити вихідні вдома з родиною.

Варто відзначити, що за добу 2 листопада в Україні було зафіксовано рекордне число нових випадків коронавірусної хвороби – 8 899.

У свою чергу міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив, що країна дійшла до точки неповернення і близька до катастрофи через зростання захворюваності Covid-19.

“Ми дійшли до точки неповернення і близькі до катастрофи. Ситуація критична не тільки в Україні, але і у всьому світі … Попереду важкі часи … Ситуація швидко перетворюється зі складної в катастрофічну. Епідемія розвивається ураганними темпами по всьому світу. Нам необхідно приготуватися до неминучого: легко пройти другу хвилю неможливо. Тому наші зусилля спрямовані на те, щоб пережити ці випробування з мінімальними втратами “, – сказав Степанов.

Так, він розповів про заходи, що вживаються відомством, але зазначив, що “з якою швидкістю ми б не додавали койкомісця, коронавірус поширюється набагато швидше”, і така ситуація однакова по всьому світу.

Міністр також заявив, що “як би ми не намагалися збільшити кількість ліжок, все одно є межа, і в разі, якщо заповнення досягне 100%, нам доведеться застосовувати активацію протоколів медичного сортування з пріоритетом надання медичної допомоги хворим з великими шансами на виживання. Це буде означати, що наша медична система не витримала, фактично це буде катастрофа.

За словами Степанова, якщо не буде достатньої кількості лікарів, “кількість ліжок вже не матиме ніякого значення”.

“Немає когось одного окремого відповідального за боротьбу з Covid-19, ніхто в світі не здатний самостійно вирішити проблему коронавірусу. Більш того – ніхто ні за кого не вирішить цю проблему. Проскочити не вдасться. Настав час особистої відповідальності кожного”, – підсумував Максим Степанов.