Візит до Києва держсекретаря США Ентоні Блінкена і його заступниці Вікторії Нуланд може стати як візитом підтримки, так і “інспекцією” для перевірки виконання Україною взятих на себе зобов’язань.

Про це розповів в ефірі програми “Сьогодні День” на телеканалі “Україна 24” експосол України у США Олександр Моцик.

“По-перше, це сильний політичний сигнал, що Сполучені Штати підтримують Україну перед лицем російської агресії, підтримують територіальну цілісність, суверенітет України, не визнають анексію Криму і виходять з того, що Росія має піти з Донбасу. Друге – важливо, що пана Блінкена супроводжує Вікторія Нуланд, яка сьогодні займає третю позицію в Державному департаменті, а саме – по-нашому це перший заступник міністра з політичних питань стосовно всієї планети”, – зазначив український дипломат.

За його словами, Вікторія Нуланд “дуже добре знає і Росію і Україну, можна сказати, по квадратному міліметру”, а також дуже багато зробила для допомоги Україні у різних сферах.

На запитання, чи варто розглядати візит американських високопосадовців як “інспекцію”, Моцик відповів:

“По-перше, це візит підтримки. А по-друге, слава Богу, якщо і інспекція, тому що те, чого хочуть американці від України, в інтересах України. А саме – робіть нормальні реформи, по-перше, судової системи. По-друге – зробіть деолігархізацію, демонополізацію, дайте можливість нормально розвиватися суспільству і економіці. Тоді Україна дійсно буде процвітаючою державою. Це те, що хоче Америка від нас, і те, що в наших інтересах. Тому злобні випади з Москви, що їде інспекція – нехай злобствують, це в інтересах України”.

Також експосол зазначив, що українська влада матиме можливість “передати всі ті сигнали, які ми хочемо, щоб Америка зробила відповідні кроки”.

“Перш за все, щоб Росія забралася повністю від наших кордонів. Дуже важливо зупинити “Північний потік-2″ і посилити санкції в інших сферах”, – пояснив він.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.