Москва відновлює свої плани роздавати російські паспорти жителям Донбасу, з метою залучення додаткових голосів правлячою партією Кремля на виборах до Держдуми. Не виключено, що на початковому етапі вони отримають низку обіцянок і “подарунків”. Разом з тим, немає жодних гарантій, що після таких дій вибори можуть бути визнані недійсними. Про це заявив експерт з питань міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник, навівши у приклад виборчий процес у Криму.

В ефірі одного з українських телеканалів він розповів, що раздача паспортов РФ на Донбасі – це ще декілька сотень тисяч голосів.

“Видача паспортів переслідує декілька цілей, одна з них – це чіткі плани щодо орієнтації можливих виборців, тобто правляча партія Росії гарантовано отримає значну частину голосів. Я впевнений, що напередодні виборів будуть зроблені роздачі якихось подарунків і обіцянок, це декілька сотень тисяч голосів за правлячу партію. Крім того, переслідуються інші цілі, щодо яких не раз казали”, – вважає Мельник.

Проте, експерт наголошує, що такий крок не віщує для Росії жодних наслідків. Напередодні житель Криму були залучені до виборів президента і парламенту, хоча виборчий процес не було визнано недійсним.

“Я не впевнений, що це буде солідним аргументом щодо визнання виборів недійсними, тому що такі аргументи висувалися вже, коли були попередні вибори. Кримські виборці – саме той випадок, але наслідків жодних не було ані для президента, ані для Думи”, – підкреслив Олексій Мельник.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.