МОЗ і Центр громадського здоров’я вчора, 22 грудня, затвердили загальнонаціональний план вакцинації. Цей документ має стати комплексною методичкою для реалізації основної мети — вакцинування якнайбільшої кількості населення найближчим роком.

Про це прем’єр Денис Шмигаль повідомляє у своєму Telelegram-каналі.

План містить пріоритетні групи та етапи вакцинування, описує логістичний складник та процеси для організації кампанії. Окрім вже закладених 8 млн вакцин, які Україна отримає в межах глобальної ініціативи COVAX, уряд та Офіс президента активно працюють, щоб у 2021 році ми мали гарантовано значно більшу кількість вакцин.

Спільно зі Світовим банком та ЄІБ опрацьовується можливість закупівлі вакцин проти COVID-19. Відповідна робота також ведеться на рівні керівництва США, Великої Британії, Німеччини. Тривають активні перемовини з Польщею, яка може стати країною-посередником в отриманні вакцин з ЄС.

“Ми матимемо достатньо ресурсу для закупівлю вакцин: майже 3 млрд грн вже закладено у Держбюджеті. Додатково буде створено спеціальний фонд, що акумулюватиме кошти на вакцини та доплати лікарям”, – заявив Шмигаль.

Нагадаємо, що МОЗ затвердив план вакцинації українців від коронавірусу. Нині за планом затверджено чотири етапи кампанії.