Обраний президент Молдови Майя Санду відвідає Україну з візитом уже завтра, 12 січня. Це її перша поїздка за кордон в якості глави держави.

Санду під час зустрічі з українським президентом Володимиром Зеленським обговорить ряд тем: безпека регіону, євроінтеграцію країн і необхідні для цього реформи.

Klymenko Time опублікували інформацію про можливий неофіційний порядок зустрічі лідерів двох держав. Як відзначають колеги, екс-президент Петро Порошенко відноситься до візиту Санду з побоюванням. Раніше він публічно намагався з нею “подружитися”, а тепер країна спостерігає, як глава Молдови виступає партнером для людей Зеленського і може сприяти організації нових точок для тиску на Порошенко.

Варто відзначити, що зустріч Санду із Зеленським, яка запланована на завтра, не перша. У липні 2019 року вона відвідувала Київ, будучи в статусі прем’єр-міністра. За місяць до цього Санду звинуватила Порошенко під час інтерв’ю у співпраці з другом і партнером, збіглим молдовським олігархом Владом Плахотнюком, який забезпечував контрабанду і корупційні схеми в Придністров’ї. Санду сказала, що очікує від київської влади ліквідації цих схем. Але тоді ніяких дій по цій темі не було.