В оточення олігарха-втікача Порошенка сьогодні пройшли обшуки. Про це на брифінгу заявив керівник центрального штабу “ЄС” Олександр Турчинов.
За його словами, сьогодні о 7 ранку обшуки пройшли в будинках помічника Порошенка, дипломата-регіонала Юрія Онищенка (під час «Майдану» був послом в Норвегії та публічно підтримував Януковича, а пізніше працював в АП Порошенка першим помічником) та у політика Сергія Березенка (очолював ДУС при Порошенку, був депутатом БПП, створював знамениту «сітку» на виборах 2019 року).
“Робоча схема для українських політиків: Вкрав/Зрадив — Отримав підозру — Назвав це політичними репресіями та приплів сюди Росію до кучі — Побігав по ТВ-каналах олігархів і поплакався там — Переобрали на наступних виборах як всенародного мученика”, – пише на своїй сторінці у Фейсбук блогер Євген Прокопишин.
Смішно, що Турчинов та Ірина Геращенко розповідають про «політичні репресії».
«Ми знаємо, що і далі будуть продовжуватися провокації проти «Європейської солідарності» і далі Зеленський ставить перед силовиками завдання боротися не з російською агресією, а саме з головним політичним опонентом Петром Порошенком… Пане Зеленський і пане Шмигаль ви пошукайте у своїх офісах і в офісах президента, і в офісі Кабінету міністрів саме документи, які пов’язані з вугіллям, які дійсно можуть зацікавити, якщо не зараз, то у найближчому майбутньому, правоохоронні органи. Документи пов’язані із завезенням на $3 млрд російського вугілля, а також вугілля з окупованих територій, те що ви намагаєтесь робити», – наголосив Турчинов.
Цікаво, а вони забули вже, як за їх влади люди, журналісти, роками сиділи в СІЗО?
У цей же час сам Петро Порошенко переховується за кордоном.
Не варто нагадувати, що в останній день перед Різдвом 25 грудня інформаційний простір вибухнув новиною. Виконувач обов’язків генпрокурора Олексій Симоненко підписав клопотання про арешт п’ятого президента та лідера “Європейської солідарності” Петра Порошенка і заставу в 1 мільярд гривень. Про це йдеться у авторській програмі Сергія Лещенко “Чесна політика” на 24 каналі.
Згодом з’явилася інша інформація – у зв’язку з втечею Порошенка, Печерський райсуд санкціонував привід його до суду для обрання запобіжного заходу. А от яким він буде – вирішить сам суд.
Сам Порошенко продовжує перебувати в Європі начебто з відрядженням, хоча від Різдва і до Нового року жодних офіційних зустрічей там ніхто не проводить.
Жодних офіційних заяв посольств чи урядів про політичне переслідування Порошенка він так і не зміг отримати. Партнери України заявили, що уважно стежитимуть за цією справою та закликають до прозорості та неупередженості. Це саме є в інтересах і громадян України.
Однак на кримінальній справі щодо вугілля проблеми Порошенка не завершуються. Групу компаній, пов’язаних Roshen, оштрафовано Антимонопольним комітетом на понад 10 мільйонів доларів – майже 300 мільйонів гривень. Причина – зловживання монопольним становищем.
У рішенні Антимонополістів фігурують три юридичні особи:
- ТОВ “Інтерстарч Україна”;
- ПрАТ “Дніпровський КПК”;
- ПрАТ “Інтеркорн”.
За офіційним рішенням АМКУ, вони пов’язані відносинами контролю через кінцевого бенефіціарного власника – сина п’ятого президента Олексія Порошенка.
Штраф їм винесено за 2 порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Їх звинувачують у зловживанні монопольним становищем на загальнодержавному ринку реалізації патоки крохмальної кукурудзяної та глюкозних сиропів.
Розслідування встановило, що у 2018 – 2020 роках група Порошенка була єдиним виробником патоки на території України. Вони ж займали долі на ринку від 65 до 94%.