Перший заступник голови Служби безпеки України Іван Баканов, який виконує обов'язки голови на час відпустки Василя Грицака, отримав звання лейтенанта.

Про це повідомляє КП в Україні, посилаючись на власні джерела.

Військове звання лейтенанта друг дитинства Володимира Зеленського отримав кілька днів тому. Зроблено це було для того, щоб Баканов мав юридичну можливість отримати призначення в СБУ.

Крім того, агентство стверджує, що Баканов не служив в армії і не перебував на військовому обліку. Іван Баканов родом з Кривого Рогу. Закінчив Академію праці і соціальних відносин в Києві. Баканов працював головним юристом "Студії Квартал". З 2017 року очолював партію "Слуга народу". 

З Зеленським дружить з дитинства. Експерти припускали, що Баканов і далі буде головою партії, але на цю роль в Зе-команді висунули Дмитра Разумкова, а Баканов став заступник голови СБУ. Також Зеленський ввів Івана Баканова до складу РНБО.

Нагадаємо, Володимир Зеленський своїм указом призначив Івана Баканова на посаду першого заступника глави Служби безпеки України. Він також зажадав від в.о. глави СБУ Баканова результатів уже через два тижні.