Як поінформували в американському Інституті вивчення війни (ISW), Росія розпочала третю хвилю штурмів Авдіївки, збільшивши кількість атак на 30%. Втім, механізовані сили окупантів цього разу значно слабші, ніж під час двох попередніх хвиль нападів.

Крім того, стало відомо про те, що росіяни все стверджували, що війська РФ не припиняли наступати на північному і південному флангах Авдіївки. Зокрема, нібито просунулися у промзоні. Водночас український Генштаб наголошував, що усі втрати позицій як з боку України, так і з боку окупантів є тимчасовими, сталих успіхів немає.

Зазначимо те, що аналітики ISW припускають, що росіяни провели кінець жовтня і весь листопад, готуючись до хвилі наземних штурмів піхоти з високим рівнем виснаження, щоб компенсувати свої втрати у важкій техніці.

«Великі наземні штурми піхоти, імовірно, становитимуть значну загрозу для українських військ, що обороняються на Авдіївському напрямку, але не призведуть до швидкого просування росіян у цьому район», — вважають експерти.

Звернемо увагу на те, що військово-політичний оглядач Олександр Коваленко прогнозував, що російські загарбники під час нової хвилі наступу хочуть оточити місто Авдіївка Донецької області чи здійснити маневри, які дозволять взяти під вогневий контроль трасу, що є основною логістичною артерією.

«Якщо не оточити Авдіївку, то вихід на Степове, захоплення Степового — це у північному секторі. Вихід на Авдіївський коксохімічний завод, зайти на коксохім. Також з південного сектору — південь, з Водяного вийти на село Сєверне та захопити це село. Просунутися або захопити село Тоненьке. Якщо їм це вдається, вони можуть взяти під повний вогневий контроль трасу 0542, яка йде на саме Авдіївку, це основна логістична артерія…», — наголосив Коваленко.