У восьмому пакеті санкцій Європейського союзу проти Росії, ймовірно, не буде обмеження цін на нафту. Про це написав у Twitter кореспондент Радіо Свобода” Рікард Джозвяк, повідомляє “Європейська правда”.

Оскільки G7 все ще працює над деталями обмеження цін на нафту, воно, ймовірно, не буде фігурувати в останньому пакеті санкцій ЄС проти Росії, – йдеться у повідомленні.

“Але, швидше за все, будуть санкції щодо хімікатів, машин, сталеливарної продукції (на 12 мільярдів євро) + додавання дюжини осіб, причетних до “референдумів”, – додав Джозвяк.

Раніше повідомлялося, що ЄС може ухвалити новий пакет санкцій проти Росії вже 6-7 жовтня, коли відбудеться засідання Європейської ради, а Європейська комісія внесе відповідні пропозиції наступного тижня.

Нагадаємо, Брюссель підтвердив, що починає підготовку восьмого пакета санкцій проти Російської Федерації за агресивну війну проти України.

Європейський Союз може ухвалити новий пакет санкцій проти Росії у зв’язку з її повномасштабним вторгненням в Україну вже 6-7 жовтня, коли відбудеться засідання Європейської ради, а Європейська комісія внесе відповідні пропозиції вже наступного тижня.

Як і повідомлялося раніше, до нового пакету санкцій можуть увійти встановлення граничної ціни на російську нафту, посилення контролю над експортом високотехнологічної продукції до Росії та розширення санкційних списків.

Очікується, що обмеження цін на російську нафту відповідатиме кроку, про який домовляється “Група семи” – до її складу входять і члени ЄС: Франція, Німеччина та Італія. Воно набуде чинності в грудні – так само, як це планують у G7.

Серед інших заходів розглядаються обмеження експорту предметів розкоші. Крім того, Польща і країни Балтії пропонують заборонити імпорт російських діамантів і конфіскувати російські заморожені активи в Європі, але останнє, ймовірно, не підтримає більшість членів ЄС.

Джерела Reuters у ЄС визнали, що не можуть гарантувати швидкого ухвалення санкцій, оскільки деякі держави-члени все більше чинять опір введенню подальших обмежень щодо Росії.

Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель підтвердив, що Євросоюз починає підготовку восьмого пакета санкцій проти Російської Федерації за агресивну війну проти України.

Як повідомляє Reuters, про це він сказав у коментарі ЗМІ після термінової зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів, яку провели у Нью-Йорку паралельно з Генасамблеєю ООН.

Жозеп Боррель зауважив, що рішення президента РФ про часткову мобілізацію та псевдореферендуми на окупованих територіях, як і ядерні погрози, є сигналами паніки й відчаю.

Абсолютно ясно, що Путін намагається знищити Україну… Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба проінформував нас про ситуацію, і міністри після цього погодилися доручити своїм командам починати підготовку восьмого пакета санкцій, – сказав Боррель.

Він не навів деталей, зауваживши лише, що буде йтися про “найбільш відповідні сектори російської економіки” та розширення списку осіб, до яких застосували персональні санкції.

Міністри також погодилися наростити військову допомогу Україні.

Наступна зустріч глав МЗС планується у жовтні і пакет санкцій потенційно може бути затверджений на ній. Втім, невідомо, чи встигнуть підготувати його до цього часу.

Хоча Боррель висловив переконання, що серед країн-членів буде одностайна підтримка нових заходів, з Будапешта неодноразово лунали заяви проти будь-яких нових санкцій проти Росії, заперечення висловлювала також Австрія.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вважає, що війна в Україні може тривати до 2030 року, і що Україна може втратити третину або половину своєї території, а також допускає розпад Євросоюзу у наступне десятиліття.