Після засідання РНБО, СБУ має перевірити всіх народних депутатів, які у 2010 році голосували за Харківські угоди. Цікаво, що серед них і колишній нардеп-регіонал, олігарх Рінат Ахметов.

Повідомляє “Право на правду” на 24 каналі.

Кремль почав тиснути на керівництво України, одразу після приходу до влади президента Януковича. Мовиться про продовження дії угоди про перебування російського чорноморського флоту в Криму ще на 25 років – до 2042.

В обмін на це Кремль обіцяв надавати Україні знижку на газ у 100 доларів за тисячу кубів. Тодішня українська влада особливо не сперечалася, хоча зміст цих угод фактично був великим кроком до захоплення росіянами Кримського півострову.

Однак підписані президентами Януковичем та Медведєвим угоди у Харкові мала ще тоді підтримати Верховна Рада. Там знайшлося 236 депутатів, які проголосували за неї.

Тепер, за рішення РНБО, СБУ має перевірити всіх нардепів, які голосували за ратифікацію Харківських угод. Відтак вони можуть бути звинувачені в державній зраді.

Список тих, хто може стати фігурантом такого розслідування, справді цікавий. Відкинемо звідти таких відвертих проросійських ставлеників, як колишній регіонал Олег Царьов або комуніст Петро Симоненко.

Не будемо зважати на тих колишніх регіоналів, які пішли з політики. Розглянемо тих, чиє ім’я сьогодні на слуху, і хто, попри свою ганебну роль у підтримці Харківських угод, не втік з України й досі активно впливає на політичне чи суспільне життя.

Рінат Ахметов

Наприклад, олігарх Рінат Ахметов. На той час він був народним депутатом від “Партії регіонів” і голосував за ці угоди. Хоча Ахметов давно заслужив на перевірку СБУ ще за свої дії під час сепаратистського заколоту в Донецьку навесні 2014.

За Ахметова правоохоронці й влада бралися кілька разів, але незмінно домовлялися. За попереднього президента розслідування діяльності донецького олігарха закінчилося таємним і взаємовигідним союзом з заробляння мільярдів на українській енергетиці.

Чим закінчиться ця спроба за чинної влади – дізнаємось незабаром.

Володимир Макеєнко

Крім Ахметова, у списку потенційних державних зрадників є ще й інші цікаві імена. Наприклад, Володимир Макеєнко, який у 2010 теж був нардепом-регіоналом.

Недаремно хвилювався Петро Порошенко, коли казав, що Макеєнко може потрапити під санкції. Щоправда, не за фіктивне володіння порошенківським телеканалом “Прямий”, а за участь в освяченні Харківських угод, разом з понад 200 інших проросійськи налаштованих депутатів.

Ігор Палиця

І наступне прізвище у цьому списку – Ігор Палиця, лідер партії “За Майбутнє” і права рука Ігоря Коломойського у політиці. Він теж голосував за ці скандальні угоди – як один з небагатьох депутатів у фракції “Наша Україна – Народна Самооборона”.

Простір навколо олігарха Коломойського стискається дедалі сильніше:

  • з одного боку, на карті світу все менше країн, куди він може вільно в’їхати.
  • з іншого боку, в Україні у нього все менше можливостей для політичного впливу.

Тож можлива перевірка його правої руки ставлять хрест і на прем’єрських амбіціях Палиці, і на реванші самого Коломойського.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.