Прес-секретар президента України Володимира Зеленського Юлія Мендель вирішила покинути посаду. Про це повідомляють ЗМІ, посилаючись на джерела в Офісі президента. Хто і чому може стати наступним прес-секретарем глави держави, а також, яким повинен бути цей чоловік — “Коментарі” розбиралися разом з експертами. Хто може замінити Мендель на посаді прес-секретаря президента.

Аналітик Фонду громадської дипломатії Олександра Решмеділова звертає увагу, що, згідно із заявою Михайла Подоляка (радник Андрія Єрмака, глави Офісу президента), Юлія Мендель не піде з Офісу президента, не перестане працювати безпосередньо з Володимиром Зеленським.

“Якщо це так, виходить, вона просто зліг” посунеться “, змінить роль, — зазначає аналітик. — Така собі перестановка-рокіровка. Причина якої може критися в особистих стосунках, невдоволення роботою Мендель з боку Єрмака або його заступника — Тимошенко “.

За словами Олександри Решмеділової, ходять чутки, що на зміну Юлії Мендель може прийти прес-секретар Андрія Єрмака — Дар’я Зарівна, в минулому — шеф-редактор видання l’officiel Online, засновниця нетворкінг-платформи Charitum і інтернет-журналу Vector.

“У разі підтвердження цієї інформації, можна зробити висновок, що вибирають з перевірених людей, з ближньої обойми. Того, хто міг би швидко приступити до роботи, без довгого адаптаційного періоду. Підхопити прапор — і бігти далі “, — пояснює аналітик.

Олександра Решмеділова нагадує, що в різні періоди прес-секретарями українських президентів були і чоловіки, і жінки. І найчастіше — це фігура, яка контрастувала б з президентом. Не те щоб блякла, але не виділяється.

“В ідеалі — це той, хто робить сухий функціонал, допускає мінімальну кількість помилок і необачних заяв. Той, на кого не акцентують увагу. Тобто, повна протилежність Мендель. Тому, думаю, навряд чи буде більш яскравий персонаж. Тут навпаки погасити б ті інформаційні пристрасті, які викликала Мендель: неакуратні вираження, невичитані формулювання, двозначні пости в соцмережах, кулінарні шедеври, емоційні заяви “, — вважає Олександра Решмеділова.

На її думку, відповідний варіант — якийсь клерк, чоловік. До нього буде менше питань в плані зовнішності. Чи не будуть акцентувати на тому, як одягнений, в якій сукні, в яких туфлях.

“А будь-яку дівчину, яка займе пост після Мендель, так чи інакше будуть з нею порівнювати, — впевнена аналітик. — Тому вважаю, що краще шукати максимально невиразну, але дуже професійну фігуру. Людину-функцію, яка просто виконувала би свою справу. Це не конкурс, не шоу, як “Холостяк” або “Холостячка”. Були періоди, коли ми не знали прес-секретарів, потім пішли яскраві журналісти з бекграундом професійної діяльності, кого знала камера. Подивимося, як шляхом підуть Зеленський і його офіс. Але судячи з того, що йде інформація про невдоволення роботою Мендель саме з боку Офісу президента, буде обрана фігура з цієї орбіти “.