Деякі із «топдесятки» контрабандистів, щодо яких Україна запровадила санкції, незаконно вивозили цигарки з тимчасово окупованих районів Донеччини та Луганщини через Росію в Україну, а потім – до Європи.

Про це в ефірі “Свободи Слова Савіка Шустера” на телеканалі Україна повідомив віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков

“Я як член Ради національної безпеки та оборони, не розкриваючи всієї таємниці засідань можу сказати, що деякі учасники цієї відомої “першої десятки” (контрабандистів – ред.), але не останньої, роблять контрабанду сигарет, які виготовляються на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, в контрабандний спосіб через Російську Федерацію завозяться в Україну, а з України – в Європу. В такий спосіб вони займаються живленням тероризму”, – сказав Резніков.

Він додав, що РНБО як колегіальний орган ухвалило рішення щодо санкцій до “топдесятки контрабандистів”, вислухавши інформацію від правоохоронців про наявність суттєвих ознак скоєння відповідних злочинів, які несуть загрозу національній безпеці.

Санкції є обмежувальним та запобіжним заходом, а не вироком суду. Також Резніков наголосив, що правоохоронні органи мають завершити розслідування, довести до звинувачень та отримати позитивний вирок суду. Варто зазначити, що президент Зеленський, декілька днів тому здійснював поїздку в ООС, та на власні очі побачив ситуацію на позиціях.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що за результатами засідання РНБО 2 квітня вперше в історії України запроваджено персональні санкції щодо осіб, які очолюють так звану топдесятку українських контрабандистів. Він наголосив, що за розрахунками експертів, збитки через контрабанду сягають 300 мільярдів гривень, які недоотримав державний бюджет.

Секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов назвав імена осіб “топдесятки українських контрабандистів”, проти яких Україна запровадила персональні санкції. За його словами, до цього списку увійшли Іван Бокало, Валерій Пересоляк, Юрій Кушнір, Олександр Єрімічук, Орест Фірманюк, Вадим Альперін, Олександр Чудаков, Віктор Шерман, Олександр Кравченко, Володимир Дідух.

В свою чергу, президент Володимир Зеленський найближчим часом має внести до парламенту законопроєкти щодо відновлення кримінальної відповідальності за контрабанду.

“Найближчим часом Президент України внесе зміни (законопроєкти – ред.) в шість законодавчих актів нашої країни, якими буде поновлено кримінальну відповідальність за будь-яку контрабанду”, – сказав Данілов.

Данілов зазначив, що наразі в Україні спостерігається ситуація з контрабандою, оскільки раніше народні депутати “взагалі зняли будь-яку відповідальність за те, що люди займаються контрабандою”.

Окрім того, Данілов анонсував масові відсторонення від посад митників та силовиків, яких підозрюють у контрабанді.