Повертаюся до теми харківських виборів. Подивився інтерв’ю Добкіна у Влащенко. Явно іміджевий матеріал, який ще раз підтверджує, що ахметовські медіа надають всебічну інформаційну підтримку Михайлу Добкіну, пише політолог Володимир Фесенко на своїй сторінці у Facebook.

У зв’язку з цим інтерв’ю виникає багато емоцій і питань.

На словах Михайло Маркович, звичайно, герой. А що на практиці? 23 лютого 2014 року відразу після антимайданівського з’їзду в Харкові, на який приїхав Янукович, Добкін чкурнув з Харкова. На всякий випадок.  Потім повернувся, і навіть взяв участь в президентських виборах (знову-таки як кандидат від Ахметова), але без особливого успіху.

Дуже цікавий сюжет (але не в згаданому інтерв’ю) – можлива причетність Михайла Добкіна до сепаратистського заколоту в Харкові в квітні 2014 г. Деякі російські джерела говорять, що Добкін взяв у росіян гроші на підтримку цього путчу, але злякався безпосередньої участі і потім, нібито, гроші повернув. А ось Кернеса, за те, що не підтримав цей заколот, за даними тих же російських джерел, підстрелили. Ось про що треба було б запитати Добкіна.

Ще один цікавий сюжет – кримінальні справи проти Добкіна. Відкрили справу в 2014 р, і навіть затримали (але потім відпустили під домашній арешт, а потім під «особисте зобов’язання»). Уже в серпні 2014 р справу проти М.Добкіна закрили. Для порівняння, Кернеса пресували до 2018 року, і тільки завдяки Порошенко і Грановському вдалося згорнути судове переслідування мера Харкова. А ось хто заступався за Добкіна?

3 липня 2017 року Верховна Рада України проголосувала більшістю голосів за позбавлення М. М. Добкіна депутатської недоторканності, його затримання та арешт. І що? І нічого. Навіть не затримували. Цікаво чому? До речі, тоді Генпрокурором був Юрій Луценко. Він тепер підробляє ведучим на телеканалі «Прямий» (у Порошенка). Нещодавно Юрій Луценко взяв інтерв’ю у свого тезки – Юрія Бойка. Може тепер Ю.Луценко візьме інтерв’ю і у Добкіна?

До речі, у Добкіна і порошенківської команди, як виявилося, можуть бути і спільні позиції, наприклад, підтримка звільнення Андрія Антоненко, якого звинувачують у вбивстві Шеремета (про це Добкін сказав в ефірі у Влащенко).

І про вибори. Тут також багато про що можна було б запитати. 9 січня 2018 року Добкін заявив про рішення переїжджати жити до Києва, а потім і про участь у виборах мера Києва. Я так і не зрозумів: він переїхав чи ні? Від виборів у Києві в результаті відмовився (чи то тому, що хтось дуже добре попросив про це, чи то через відсутність шансів). Але зате в 2020 році заявив про участь у виборах мера Харкова і знову відмовився. Тенденція, проте.