Минулого пленарного тижня при голосуванні за законопроєкт про ВККС (Вищу кваліфікаційну комісію суддів) був допущений відвертий ляп. Були проголосовані дві поправки, які суперечили одна одній.

Про це у фейсбук пише політолог Володимир Фесенко.

І вони обидві стосувалися квоти міжнародних експертів при формуванні ВККС. По різному це можна оцінювати.

Не буду вдаватися до конспірології (це не мій спосіб мислення). Головне інше – цю помилку (або диверсію) швидко виправляють.

Президент Зеленський оперативно відреагував на цю проблему і відразу спрямував до парламенту свої відповідні поправки до цього законопроєкт. Також треба віддати належне і парламентарям.

Також максимально швидко Комітет Верховної Ради з питань правової політики підтримав пропозиції президента до цього законопроєкту. А це означає, що вже у вівторок законопроєкт про ВККС за участю міжнародних експертів все ж таки буде ухвалений.

Це дуже важливо для реальної судової реформи на принципах доброчесності й подолання кругової поруки у нашій судовій системі.

На жаль, в нашій нинішній ситуації це навряд можливо зробити без участі міжнародних експертів. Наступний необхідний такий крок – відповідні зміни й при формуванні Вищої Ради правосуддя.

Відзначимо, що Комітет з питань правової політики підтримав Пропозиції Президента до Закону «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України».

Про це повідомив член комітету Денис Маслов (фракція «Слуга народу») у Фейсбуці.

«Комітет підтримав пропозиції Президента Володимира Зеленського до законопроєкту про відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Голосування відбудеться вже у вівторок», – поінформував він.

Депутат зазначив, що після цього почнеться формування нового складу ВККСУ за оновленими процедурами.

«Ми отримаємо оновлений орган, який відповідає за відбір і кваліфікаційне оцінювання суддів», – додав Маслов.

Як повідомлялось, 8 липня Президент Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради зі своїми пропозиціями Закон «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України».

Зокрема, у своїх пропозиціях Президент вказує, що закон містить положення, які не узгоджуються між собою.

Парламент ухвалив Закон «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України» (№3711-Д) 29 червня. 2 липня ВР розблокувала підписання документа, відхиливши дві постанови про його скасування. 5 липня Голова ВР Дмитро Разумков підписав відповідний законодавчий акт і направив його на підпис Президенту.

Документ, зокрема, передбачає, що перший склад конкурсної комісії з відбору членів ВККС розпочинає роботу за умови призначення щонайменше чотирьох членів Конкурсної комісії, з яких двоє запропоновані міжнародними та іноземними організаціями.

Рішення першого складу конкурсної комісії є ухваленим, якщо за нього проголосували не менше, ніж чотири члени Конкурсної комісії, з яких двоє запропоновані міжнародними та іноземними організаціями.

У разі однакової кількості голосів «за» і «проти,» голоси трьох членів Конкурсної комісії, з яких двоє запропоновані міжнародними та іноземними організаціями, є вирішальними.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.