16 грудня в Брюсселі відбулася зустріч президента Володимира Зеленського та генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, а вже сьогодні Глава МЗС Дмитро Кулеба розповів про деталі, які стали відомі в ході їхніх перемовин.

Про них Кулеба говорив під час включення на своїй Facebook-сторінці.

Міністра розповів про те, що на зустрічі українська сторона підняла питання часових рамок приєднання України до Альянсу. 

“Там все було дуже добре, позитивно. Єдиний недолік, скажу чесно: рік, коли Україна стане членом НАТО, нам не сказали. Хоча ми запитували”, – зазначив міністр. 

Проте він наголосив, що у НАТО категорично відкидають втручання Росії у переговори щодо цього питання. 

“Абсолютно чітко було підтверджено, що дискусія про те, коли, як Україна стане членом НАТО – це виключно дискусія, яка має відбуватися і відбуватиметься виключно між Україною та НАТО. Це відповідь на всі російські закиди і абсурдні вимоги, які вони зараз висувають. Вкотре ми переконалися, що генеральний секретар НАТО займає дуже принципову позицію з цього питання”, – зауважив глава МЗС.

Нагадаємо, що раніше генсек Альянсу Єнс Столтенберг на пресконференції в Брюсселі заявив, що ніхто крім України не може вирішувати, чи хоче вона бути членом НАТО, незважаючи на заперечення Росії.

“Ми не можемо погодитися з тим, що Росія намагається відновити систему, де великі держави, такі як Росія, мають сфери впливу, де вони можуть контролювати або вирішувати, що можуть робити інші члени. Отже, це коротка відповідь.