Щодо кваліфікації дій Медведчука вимальовується дуже цікава ситуація, пише на своїй сторінці у Facebook голова Центру правових та кримінологічних досліджень Анна Маляр, передаємо в оригіналі.
Адже його звинувачують не просто у державній зраді та розграбуванні національних цінностей на окупованій території (це ст. 438 ККУ). Річ у тім, що ст. 438 Кримінального кодексу України “Порушення законів та звичаїв війни” – це міжнародний злочин, який підпадає під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду в Гаазі.
Нагадаю, що під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду підпадають лише чотири види злочинів:
геноцид;
агресія;
воєнні злочини;
злочини проти людяності.
А тепер, увага!
Якщо вину Медведчука буде належним чином доведено, тоді ці докази можна долучити до справи України проти керівництва РФ, яка зараз знаходиться у Міжнародному кримінальному суді. Чому? Бо такі дії, які озвучила сторона обвинувачення, безвідносно до особи підозрюваного, можуть вчинятись лише за прямої співпраці з владою окупанта та в рамках плану чи політики окупації. А це вже кваліфікуюча ознака воєнних злочинів згідно ст. 8 Римського статуту.
Крім того, можливий ще і план Б. Якщо будуть зібрані всі докази вини Медведчука у вчиненні злочину “порушення законів та звичаїв війни”, але національне судочинство не впорається з таким викликом, тоді у Верховної Ради буде можливість, за наявності політичної волі, звернутись до Міжнародного кримінального суду з заявою.
Ще раз зауважую, що наразі це лише підозри та озвучене в суді обвинувачення, але вину судом НЕ ДОВЕДЕНО!
В свою чергу, Президент Володимир Зеленський вважає, що з позбавлення важелів впливу Віктора Медведчука, який є кумом російського президента Володимира Путіна та народним депутатом від “Опозиційної платформи – За життя”, почалася деолігархізація України. Про це він повідомив в своїй колонці у “Фокусі”.
“Вперше за багато років в Україні не збільшилася, а зменшилася кількість олігархів. Мінус Медведчук. Він був позбавлений можливості використовувати медіаактиви і державне майно на шкоду країні. Будуть ще мінуси, поки всі олігархи не стануть просто великими бізнесменами”.