Щодо кваліфікації  дій Медведчука вимальовується дуже цікава ситуація, пише на своїй сторінці у Facebook голова Центру правових та кримінологічних досліджень Анна Маляр, передаємо в оригіналі.

Адже його звинувачують не просто у державній зраді та розграбуванні національних цінностей на окупованій території (це ст. 438 ККУ). Річ у тім, що ст. 438 Кримінального кодексу України “Порушення законів та звичаїв війни” – це міжнародний злочин, який підпадає під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду в Гаазі.

Нагадаю, що під юрисдикцію  Міжнародного кримінального суду підпадають лише чотири види злочинів:

геноцид;

агресія;

воєнні злочини;

злочини проти людяності.

А тепер, увага!

Якщо вину Медведчука буде належним чином доведено, тоді ці докази можна долучити до справи України проти керівництва РФ, яка зараз знаходиться у Міжнародному кримінальному суді.  Чому? Бо такі дії, які озвучила сторона обвинувачення, безвідносно до особи підозрюваного, можуть вчинятись лише за прямої співпраці з владою окупанта та в рамках плану чи політики окупації.  А це вже кваліфікуюча ознака воєнних злочинів згідно ст. 8 Римського статуту.

Крім того, можливий ще і план Б.  Якщо будуть зібрані всі докази вини Медведчука у вчиненні злочину “порушення законів та звичаїв війни”, але національне судочинство не впорається з таким викликом, тоді у Верховної Ради буде можливість, за наявності політичної волі, звернутись до Міжнародного кримінального суду з заявою.

Ще раз зауважую, що наразі це лише підозри та озвучене в суді обвинувачення, але  вину судом НЕ ДОВЕДЕНО!

В свою чергу, Президент Володимир Зеленський вважає, що з позбавлення важелів впливу Віктора Медведчука, який є кумом російського президента Володимира Путіна та народним депутатом від “Опозиційної платформи – За життя”, почалася деолігархізація України. Про це він повідомив в своїй колонці у “Фокусі”.

“Вперше за багато років в Україні не збільшилася, а зменшилася кількість олігархів. Мінус Медведчук. Він був позбавлений можливості використовувати медіаактиви і державне майно на шкоду країні. Будуть ще мінуси, поки всі олігархи не стануть просто великими бізнесменами”.